Gmina Międzyrzec Podlaski: Strażacy uczyli, jak ratować

  • 09.11.2017, 09:40 (aktualizacja 09.11.2017, 09:43)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Gmina Międzyrzec Podlaski: Strażacy uczyli, jak ratować

"Jestem bezpieczny, umiem ratować 2017". Projekt pod takim hasłem zrealizowali strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewicy. Uczyli dzieci i młodzież, jak sprawnie reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Projekt był dofinansowany w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań gminy Międzyrzec Podlaski o charakterze pożytku publicznego, a praca druhów odbywała się w ramach wolontariatu. Celem projektu było zapoznanie dzieci i młodzieży z zasadami udzielania pierwszej pomocy, a także zaprezentowanie uczestnikom spotkań ze strażakami sprzętu ratowniczego, jakim dysponuje jednostka OSP. Projekt zakładał także wewnętrzne szkolenia dla druhów OSP Krzewica.

Zakupione zostały pomoce medyczne, w tym jednorazowe maseczki do resuscytacji krążeniowo-oddechowej w formie breloka. Najważniejszą częścią projektu były jednak warsztaty dla uczniów. Odbyły się trzy spotkania z dziećmi i młodzieżą z gminy. Pierwsze miało miejsce w lipcu w remizie w Krzewicy. Druhowie przeprowadzili zajęcia z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Kolejne warsztaty zorganizowano na początku października dla uczniów klas IV i V podczas biwaku integracyjnego.

Projekt podsumowano 25 października. Strażacy z Krzewicy poprowadzili warsztaty praktyczne z udzielania pierwszej pomocy dla klas II gimnazjum, a w pozostałych klasach przeprowadzili pogadanki na temat zasad zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Warsztaty obejmowały symulacje postępowania w nagłych wypadkach. Młodzież dowiedziała się, jak właściwie wezwać pomoc czy przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.

Monika Pawluk

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe