Biała Podlaska: Nakręcili filmy o rodzinie

  • 09.11.2017, 09:50 (aktualizacja 09.11.2017, 09:57)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Nakręcili filmy o rodzinie

Za nami VI Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych, zorganizowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej.

– Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Niepełnosprawni i rodzina". Filmy są interpretacją tego tematu przez osoby niepełnosprawne, którym pomogli terapeuci. We wszystkich filmach występują podopieczni z danych ośrodków, a są to środowiskowe domy samopomocy, warsztaty terapii zajęciowej i domy pomocy społecznej – wylicza Jakub Semeniuk, kierownik WTZ w Białej Podlaskiej.

Festiwal zorganizowano 24 października w Novekino Merkury, gdzie wyświetlono wszystkie zgłoszone filmy. Niepełnosprawni pokazali relacje panujące w rodzinach, opowiedzieli, kim są dla nich bliscy, jak należy ich traktować, i że trzeba o nich pamiętać również po śmierci. Debiutujący aktorzy zrobili to we właściwy dla siebie sposób – prosto i szczerze. 

– Przygotowania nie trwały długo, bo uczestnikom zadane zostało pytanie, a oni sami z siebie odpowiadali. Nie byli przygotowani, a mimo to wyszło całkiem dobrze jak na pierwszy raz – mówi Ewa Mikulska, kierownik WTZ w Konstantynowie, gdzie przebywają niepełnosprawni z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności w wieku 20-54 lata.

Więcej przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa, nr 45

Justyna Dragan

 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe