Budowa domu drewnianego

  • 9.11.2017, 12:17 (aktualizacja 09.11.2017 12:27)
  • Artykuł partnera
Budowa domu drewnianego

Zastanawiasz się nad budową własnego domu? Z racji, że nadchodzi zima, to masz dużo czasu na zastanowienie się. Jest to bowiem sprawa, którą trzeba przemyśleć. Najczęściej przemyślania te dotyczą kwestii finansowych. Trzeba bowiem tak wszystko zaplanować, aby nie tylko starczyło pieniędzy, ale też, żeby powstały budynek. Nie generował dużo kosztów, ale był jak najbardziej energooszczędny.

Zapewne zauważyłeś, że panuje moda na ekologię. Dotyczy to nie tylko ubrań czy stylu życia, ale również domów. Coraz więcej osób, decyduje się na postawienie domy drewnianego. Wynika to, nie tyle z miłości do natury do co elegancji, stylu i komfortu. Dom drewniany, nie tylko się doskonale prezentuje, ale również bardzo dobrze trzyma ciepło wewnątrz budynku w zimie, a w lecie zachowuje chłód.

Murowany czy drewniany?

Zdecydowaną większość w Polsce stanowią domu murowane. To je najczęściej możemy spotkać. Mimo iż, domów z drewna przybywa, to ich ilość w porównaniu do murowanych jest śmiesznie mała. Jedynym miejscem, gdzie są one w miarę popularne są góry. Budowane są one jednak z takiego materiału, nie ze względu na wygodę, ale na wygląd, który przyciąga turystów. W tych rejonach gdzie jest płasko, rzadko kto stawia takie domy, ponieważ wydają się one dużo droższe oraz mało ognioodporne. Jest to jednak błędne myślenie.

Murowane domy, mimo tego, że wydają się bardziej długowieczne i stabilne, to wymagają tynkowania, malowania oraz innych czynności, które nie są konieczne przy drewnianym domu. Odbija się to więc w postaci kosztów dodatkowych. Domy drewniane są nie tyle droższe, co wymagają szybszego budowania, gdyż taki rodzaj materiału, nie może stać rozgrzebany przez kilka lat.

Dobrej jakości drewno i materiały

Mimo iż, wydaje się, że domy drewniane są , mniej trwałe od murowanych, to jest wręcz odwrotnie. Wszystko bowiem zależy od tego, jakich materiałów użyjesz. Chodzi nie tyle o ich rodzaj, co o jakość. Według ekspertów z http://www.elgrom.pl/, dobre materiały to podstawa długowieczności domu. W przypadku domu drewnianego, ogromne znaczenie ma kupno prawidłowo wysuszonych drewnianych elementów. Trzeba liczyć się z tym, że wybieranie tańszej opcji, może skończyć się gniciem lub zjedzeniem przez robaki. Dlatego, warto wynająć odpowiednich fachowców, aby dobrali prawidłowe drewno. Jeśli nie znasz się na takich kwestiach, nie ryzykuj i zatrudnij osobę, która posiada odpowiednią wiedzę z zakresu budowania domów drewnianych. Doradzi ona także czy lepiej jest budować dom z bali czy szkieletowy.

Artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe