Biała Podlaska: Dlaczego miasto nie wsparło patriotycznych obchodów?

  • 13.11.2017, 09:36 (aktualizacja 13.11.2017, 13:51)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Dlaczego miasto nie wsparło patriotycznych obchodów?
Co się stało z mailami i prośbami organizatorów zlotu motocyklowego do asystentki prezydenta z prośbą o objęcie patronatem wydarzenia sprzed kilku miesięcy? Zaalarmowali oni redakcję, że władze miasta, które stawiają na patriotyzm lokalny, zupełnie olały sprawę. Rzecznik prezydenta tłumaczy, że nie było tu złej woli...

W lipcu na terenie gminy Gostycyn w kujawsko-pomorskim odbył się I Zlot Motocykli BMW R35. – Wiedziałem, że odbędzie się on w sąsiedztwie miejscowości Pruszcz, która 1 września 1939 roku była świadkiem jednej z pierwszych bitew wojny obronnej, a jednocześnie jednej z ostatnich jakiej uczestnikami byli żołnierze 34 Pułku Piechoty – wspomina Andrzej Chudziński, organizator zlotu. – Wiedząc, że mieszkańcy Białej Podlaskiej od kilku lat przywrócili obchody święta 34 Pułku Piechoty, liczyłem na zrozumienie i zainteresowanie tym tematem i choćby symboliczne wsparcie. Z przykrością muszę przyznać, że żadna odpowiedź nie nadeszła, a moje maile zostały całkowicie zignorowane.

Mężczyzna, który skontaktował się z redakcją by o sprawie opowiedzieć, jest zawiedziony. Nie dostał żadnej odpowiedzi - chociażby negatywnej. Nawiązanie współpracy z macierzystym miastem pułku nie powiodło się, a organizatorom bardzo zależało na zaangażowaniu w wydarzenie wielu podmiotów i nadanie mu odpowiedniej rangi.

Co więc się stało z mailową korespondencją i dlaczego władze miasta w żaden sposób nie odniosły się do inicjatywy organizatorów zlotu? Od rzecznika prezydenta dowiedzieliśmy się, że maile mogły w okresie wakacyjnym gdzieś się zawieruszyć, ale nie ma tu mowy o złej woli lub ignorowaniu tematu.

– Z pewnością trudno zarzucić prezydentowi, że nie wspiera inicjatyw historycznych i przedsięwzięć o charakterze patriotycznym. Na przestrzeni kilku lat zwiększyliśmy zainteresowanie mieszkańców większą liczbą podobnych wydarzeń w Białej Podlaskiej. – usłyszeliśmy od Radosława Plandowskiego, rzecznika prezydenta.

W przyszłym roku, w tym samym miejscu, odbędzie się II Zlot Motocykli BMW R35. Tym razem organizatorzy planują odwiedzić pomnik i zainstalować w jego sąsiedztwie tablicę informacyjną opisującą wrześniowe wydarzenia oraz historię 34 PP w zarysie.

– Nie wykluczamy możliwości współpracy przy organizacji drugiej edycji przedsięwzięcia – komentuje rzecznik prezydenta Dariusza Stefaniuka.

Więcej przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa, 14 listopada

Justyna Dragan

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe