Nowe książki trafią do Drelowa

  • 13.11.2017, 10:32 (aktualizacja 13.11.2017 13:49)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Nowe książki trafią do Drelowa
250 nowych książek trafi do Gminnej Biblioteki Publicznej w Drelowie. Placówka wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Przerwa na wspólne czytanie" i dzięki internautom znalazła się w gronie 20 bibliotek z całego kraju, których księgozbiór wzbogaci się o nowe lektury.

Akcję pod hasłem "Przerwa na wspólne czytanie" zorganizowała firma Kinder, która w ten sposób chce propagować wśród bibliotekarzy, nauczycieli szkół i rodziców, jak ważne dla rozwoju dziecka jest wspólne czytanie.

W internetowe głosowanie zaangażowali się mieszkańcy gminy Drelów, pracownicy biblioteki, urzędu gminy i czytelnicy. Głosowanie zakończyło się pod koniec października. Biblioteka w Drelowie otrzymała aż  53275 głosów, co pozwoliło uzyskać 7. miejsce w Polsce. Biblioteczny księgozbiór wzbogaci się o 250 nowych książek dla dzieci i młodzieży, a także wygodne pufy do wspólnego czytania.

– Cieszymy się ogromnie, że nasza biblioteka wygrała książki. To dla nas duży zastrzyk książkowy. Jako gminna biblioteka mamy czytelników w różnym wieku, dlatego staramy się w taki sposób zakupować książki, aby każdy czytelnik znalazł coś dla siebie. – mówi Magdalena Pepa, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Drelowie.

Więcej przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa, 14 listopada

Monika Pawluk

 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe