Znów zjadą się absolwenci dwóch najstarszych bialskich szkół

  • 14.11.2017, 09:27
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Znów zjadą się absolwenci dwóch najstarszych bialskich szkół

Rozpoczęły się przygotowania do organizacji dziewiątego Zjazdu Absolwentów I LO im. J.I. Kraszewskiego oraz II LO im. E. Plater. Odbędzie się on w dniach 14-16 września przyszłego roku.

Choć czasu jest jeszcze sporo, organizatorzy zachęcają do wypełniania formularza zgłoszeniowego, który znajdziemy w internecie pod adresem www.kraszak.pl/zjazd. – Jeżeli ktoś nie ma dostępu do internetu, może wypełnić formularz w sekretariacie każdej z tych szkół. Celem zjazdu jest integracja pokoleń, spotkanie, wspólna rozmowa i oczywiście zabawa – mówi Karol Sudewicz, przewodniczący komitetu organizacyjnego. I dodaje, że zjazd kierowany jest do wszystkich osób związanych z I i II LO: od absolwentów, przez nauczycieli, aż po rodziców.

Spotkanie absolwentów rozpocznie się 14 września w Roskoszy, a następnego dnia uczestnicy wezmą udział we mszy oraz balu absolwentów, który odbędzie się w hali AWF przy ul. Marusarza. – Spodziewamy się nawet 800 osób, stąd wybór padł właśnie na to miejsce – precyzuje Sudewicz.

Zjazdy absolwentów tych dwóch bialskich ogólniaków są już tradycją nie tylko obu szkół, ale i miasta. Organizowane są co dziesięć lat, a przyszłoroczny zjazd będzie już dziewiątym z kolei. Pierwsze spotkania organizacyjne odbyły się już kilka miesięcy temu, jeszcze za życia ówczesnego prezesa Koła Bialczan Marka Światłowskiego, który był bardzo aktywny podczas przygotowań do poprzednich zjazdów. Impreza z takim rozmachem i z udziałem tylu osób wymaga czasu, stąd komitet zjazdowy pracuje już pełną parą. Na zjazd muszą być gotowe okolicznościowe publikacje i różne pamiątki dla absolwentów. O przygotowaniach będziemy informować na bieżąco.

(jd)

 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe