Parkujesz przy plebanii? Płać... zdrowaśkami

  • 14.11.2017, 11:19 (aktualizacja 14.11.2017 17:51)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Parkujesz przy plebanii? Płać... zdrowaśkami

Do tej pory parkingi w Łosicach były bezpłatne. Od niedawna – ku zaskoczeniu mieszkańców – wprowadzono opłatę za parking przy plebanii kościelnej. Opłaty dość osobliwe, bo mierzone nie w złotych polskich. lecz w... dziesiątkach różańca.

"Od dzisiaj parking przy plebanii będzie płatny!!! Cennik obowiązujących stawek poniżej. Nie dotyczy uczestników niedzielnej mszy św." – takie ogłoszenie możemy przeczytać na fanpage parafii św. Zygmunta w Łosicach. Do ogłoszenia dołączone jest oczywiście stosowne zdjęcie cennika. Jak zapewnia parafia, cennik należy traktować z przymrużeniem oka. Nie zmienia to jednak faktu, że wzbudził spore emocje u parafian. Oczywiście pozytywne emocje.  

Na portalu społecznościowym trwa żywa dyskusja internautów. Rafał sugeruje, że studentom powinna przysługiwać zniżka. Na co Parafia odpowiada: "Słuszna uwaga. Studenci 50% zniżki. Ale w czasie sesji 200% normy."

Magdalena natomiast proponuje, żeby wyposażyć parafian w "pagery" (to dowcipne nawiązanie do przezabawnej komedii "U Pana Boga za piecem"), żeby proboszcz na bieżąco mógł monitorować uiszczoną opłatę. Marzanna stwierdza, że mimo iż nie korzysta nigdy z tego parkingu, to teraz ze względu na tę "opłatę", z chęcią skorzysta i zaparkuje pod kościołem samochód. 

Ludzie chwalą pomysł proboszcza z cennikiem i podziwiają jego dystans do siebie. Podkreślają, że proboszcz jest "jedyny w swoim rodzaju".

Joanna Gąska

 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe