Młodzi strażacy zawalczą w turnieju drużyn pożarniczych

  • 15.11.2017, 12:12 (aktualizacja 15.11.2017, 13:02)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Młodzi strażacy zawalczą w turnieju drużyn pożarniczych

Trzeci Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Bialskiego odbędzie się 21 listopada w Zespole Placówek Oświatowych w Piszczacu. Oficjalne rozpoczęcie zawodów o godzinie 9. Organizatorami jest Akademia Sportu Pożarniczego i Ochotnicza Straż Pożarna w Piszczacu.

To już kolejna edycja imprezy, która cieszy się dużym powodzeniem. Pięcioosobowe grupy z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powołanych przy jednostkach OSP czy placówkach szkolnych będą rywalizowały w jednej konkurencji. Przed nimi zadanie jak najszybszego ukończenia pożarniczego toru przeszkód. – Konkurencja nie jest trudna dla tych, którzy ćwiczą i trenują. Młodzi będą toczyć walkę nie tylko z samym sobą, z własnymi słabościami, ale i z czasem – mówi Leszek Stubiński z Akademii Sportu Pożarniczego w Piszczacu.

Klasyfikacje będą prowadzone w pięciu kategoriach. Nowością w tym roku jest oddzielna klasyfikacja dla szkół specjalnych. Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci pucharów, medali i dyplomów

Wszyscy chętni są zachęcani do oglądania zmagań drużyn. Wstęp jest wolny.

Zainteresowanie tym wydarzeniem rośnie z roku na rok i bierze w nim udział coraz więcej uczestników. W zeszłym roku aż 140 osób podzielonych na dwie kategorie (chłopcy i dziewczęta) rywalizowało między sobą, m.in. w pokonywaniu przeszkód na czas. Zawodnicy to uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów Powiatu Bialskiego. Podczas turnieju mają okazję uzyskać wiedzę na temat pożarnictwa za pomocą sportu i zabawy.

Zawody rozpoczną się 21 listopada o godzinie 9:00 w Zespole Placówek Oświatowych w Piszczacu.

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe