Biała Podlaska: Olszową po asfalcie? Już w przyszłym roku

  • 21.11.2017, 08:15
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Olszową po asfalcie? Już w przyszłym roku
Bez kanalizacji, bez asfaltu i oświetlenia – tak w XXI wieku wygląda jedna z ulic na osiedlu Za Torami. Mowa o Olszowej, której modernizację zapowiedział prezydent Dariusz Stefaniuk. Mieszkańcy nie kryli radości, pojawiły się nawet łzy wzruszenia.

Mieszkańcy ulicy Olszowej od dłuższego czasu sygnalizowali władzom miasta, że stan drogi jest fatalny. Auta grzęzną w błocie, a problem z dojazdem do mieszkających tam ludzi miały chociażby karetki pogotowia. – Od strony lotniska trudno tu dojechać. Wychodzimy z latarką i doprowadzamy do danego miejsca. Jestem po zawale, w grudniu wzywana była do mnie karetka i był problem z dojazdem. – wylicza Stanisław Grabowski, który na Olszowej mieszka od 60 lat.

Podczas spotkania z mieszkańcami prezydent zapowiedział, że już niebawem uchwalany będzie przyszłoroczny budżet miasta, a w jego projekcie znalazła się budowa ulicy Olszowej w technologii uproszczonej. – Przez ostatni rok wykonaliśmy prace, które nie zostały wcześniej zrobione. Musieliśmy oczyścić pas drogowy z drzew, zrobić nowy przebieg w planie ulicy Olszowej. Chcemy utwardzić ten teren – usłyszeli mieszkańcy.

Pewne kroki w tym kierunku już zostały poczynione. 13 listopada podpisana została umowa na udrożnienie pasa drogowego. Oznacza to, że nawieziony zostanie tam piasek i żwir, by przygotować drogę do wylania asfaltem w przyszłym roku.

To jednak nie koniec, bo w ulicy nie ma też kanalizacji. – Czekaliśmy na uregulowanie kwestii własnościowych gruntów i teraz, kiedy jest to już załatwione, planujemy wykonanie 800 metrów kanalizacji i wodociągu, od numeru 3 do 33 – powiedział podczas spotkania z mieszkańcami Mirosław Kapłan, prezes spółki Wod-Kan. 

Wykonanie ulicy Olszowej kosztować ma kilkaset tys. zł (dokładna kwota wyniknie z przetargu), a na wszystkie drogi w technologii uproszczonej w przyszłorocznym budżecie ma pójść 2 mln zł. Beata Arseniuk prosiła w imieniu mieszkańców, aby radni poparli budżet, w którym przeznaczono pieniądze na ich ulicę.

Więcej przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa, nr 47

Justyna Dragan

 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe