Biała Podlaska: Rusza remont amfiteatru, potrwa do września

  • 27.11.2017, 09:25 (aktualizacja 27.11.2017, 13:07)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Rusza remont amfiteatru, potrwa do września
Bialska firma Dombud zajmie się budową zadaszenia amfiteatru. Przetarg na wykonanie prac trzeba było powtarzać, bo za pierwszym razem ceny zaproponowane przez startujące firmy były zbyt wygórowane.

Umowę w sprawie wykonania prac na terenie amfiteatru podpisano 20 listopada w Urzędzie Miasta. Prezydent Dariusz Stefaniuk wspomina, że nie od razu udało się wyłonić wykonawcę.

– Niestety nasze szacunki, które robiliśmy na początku roku, dziś wyglądają inaczej, jeśli chodzi o możliwości wykonawców. To także kwestia zupełnie innych kosztów. Uważamy, że zadaszony amfiteatr w parku Radziwiłłowskim to rzecz absolutnie priorytetowa. Chodzi o to, aby był on funkcjonalny – mówi włodarz. I dodaje, że poza zadaszeniem amfiteatr wymaga też odświeżenia, co będzie możliwe dzięki pracom, które już niebawem wykona bialska firma Dombud.


http://eprasa.pl/news/s%C5%82owo-podlasia

 

To właśnie firma Jarosława Łepeckiego w najbliższym czasie rozpocznie prace na terenie amfiteatru. Co zostanie wykonane w pierwszej kolejności? – Przede wszystkim wykonamy zadaszenie nad amfiteatrem. Ale modernizacji ulegnie cały amfiteatr. Zniknie wejście dla niepełnosprawnych, które zastąpi winda, a scena zostanie poszerzona o 30 procent – zapowiada Antoni Kuszneruk, wiceprezes Dombudu. Koszty brutto to prawie 4,3 mln zł. 

 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 28 listopada

Justyna Dragan

 

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe