Biała Podlaska: Gang tytoniowy rozbity

  • 04.12.2017, 13:52 (aktualizacja 04.12.2017, 14:00)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Gang tytoniowy rozbity
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Białej Podlaskiej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się dystrybucją papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do sprawy zatrzymanych zostało sześć osób. Szacuje się, że wskutek przestępczej działalności tej grupy, Skarb Państwa poniósł straty w wysokości ponad 3,6 mln złotych.

Do zatrzymań doszło pod koniec listopada. Funkcjonariusze z Placówki SG w Białej Podlaskiej wspierani przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Sławatyczach, Wydziału Zabezpieczenia Działań Nadbużańskiego i Morskiego Oddziału Straży Granicznej dokonali przeszukań na terenie woj. lubelskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

Jak ustalono w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie - Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej, członkowie grupy zbywali i przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacuje się, że w wyniku przestępczej działalności wprowadzono do obrotu nie mniej niż 215 tyś paczek nielegalnych papierosów. Uszczuplenie w podatku akcyzowym wynosi ponad 3,6 mln złotych. 

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie - Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Jak się okazuje, w niektórych przypadkach to był rodzinny interes. Wśród zatrzymanych jest jedno małżeństwo oraz matka z synem.

Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Jedna osoba została aresztowana na okres 3 miesięcy.

Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe