Międzyrzec Podlaski: Dar od WOŚP trafi do małych pacjentów

  • 07.12.2017, 08:16
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Międzyrzec Podlaski: Dar od WOŚP trafi do małych pacjentów
Nowy sprzęt o wartości 200 tys. zł zakupiony za pieniądze zebrane podczas poprzedniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wkrótce wzbogaci oddział pediatryczny Powiatowego Szpitala SP ZOZ. Międzyrzecka placówka już po raz drugi zostanie obdarowana sprzętem zakupionym przez fundację Jurka Owsiaka.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy potwierdziła wytypowanie do przekazania dla oddziału pediatrycznego Szpitala Powiatowego SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim specjalistycznych urządzeń diagnostycznych i wyposażenia o szacunkowej wartości 200 tys. zł. To około czterokrotnie wyższa kwota niż pula sprzętu przekazanego w roku poprzednim. Dzięki temu najmłodsi pacjenci międzyrzeckiego szpitala już niedługo będą korzystały z nowoczesnego aparatu EKG, EKG Holter, aparatu USG i pięciu łóżek szpitalnych dla dzieci. To istotne wsparcie dla placówki.

– Bardzo się cieszymy, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz drugi swoim sprzętem wesprze naszą placówkę. To jest znaczny zastrzyk wyposażenia dla oddziału pediatrycznego. – mówi Wiesław Zaniewicz, dyrektor SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim.

Rok wcześniej WOŚP przekazała międzyrzeckiemu szpitalowi wyposażenie na kwotę 47 252,63 zł. Zakupione zostały wtedy: aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych, aparat EKG, kardiomonitor, trzy łóżka szpitalne z dodatkowym wyposażeniem i komputer.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 49

Monika Pawluk

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe