Międzyrzec Podlaski: W dniu osób niepełnosprawnych integrowali środowisko

  • 08.12.2017, 09:54
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Międzyrzec Podlaski: W dniu osób niepełnosprawnych integrowali środowisko "Jesteśmy Razem" w Międzyrzecu Podlaskim
Jesteśmy Razem, pod takim hasłem w Międzyrzecu Podlaskim obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie po raz kolejny pokazało, że osoby z dysfunkcjami nie powinny być wykluczane z aktywności w różnych dziedzinach życia.

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych zainaugurowała 1 grudnia konferencja popularno-naukowa poświęcona tematowi funkcjonowania osób niepełnosprawnych w świecie. Od 1 do 4 grudnia w Międzyrzecu Podlaskim odbędą się obchody Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Tradycją stało się, że podczas obchodów podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Warsztatów Terapii Zajęciowej zaprezentowali w kinie Sława publiczności inscenizacje teatralne. 

Natomiast w niedzielę 3 grudnia koncercie galowym wraz z osobami niepełnosprawnymi na jednej scenie wystąpiły dzieci i młodzież z działających przy Miejskim Ośrodku Kultury sekcji artystycznych.

Honorowym patronatem Międzynarodowy dzień Osoby Niepełnosprawnej objęli starosta bialski i burmistrz miasta.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 49

Monika Pawluk

 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe