Łosice: Seniorzy świętowali po raz pierwszy

  • 9.12.2017, 08:00
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Łosice: Seniorzy świętowali po raz pierwszy
Łosicki Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w tym roku po raz pierwszy włączył się w ogólnopolskie obchody Dnia Seniora i zaprosił swoich członków, oraz wspierające podmioty na wspólne świętowanie.

Występy zespołów ludowych, przemówienia, chwile wzruszeń i wręczanie dyplomów uznania szczególnie zasłużonym członkom Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łosicach to główne punkty zorganizowanego po raz pierwszy w mieście Dnia Seniora.

Wśród zaproszonych gości na sali widowiskowej zasiedli seniorzy oraz burmistrz - Mariusz Kucewicz, wicestarosta - Karol Szymaniuk, ks. kan. Sławomir Kapitan, proboszcz parafii św. Zygmunta w Łosicach oraz ks. prałat Henryk Rzeszotek.

Dni poświęcone zagadnieniu starzenia się są okazją do intensywniejszego propagowania postulatów mających na celu poprawę sytuacji osób dojrzałych: walki z dyskryminacją, zapobiegania niepełnosprawności, zapewnienia odpowiedniej opieki zdrowotnej i równego udziału w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym społeczeństw.

Tym bardziej cieszy fakt, że w Łosicach również zauważono potrzebę takiego spotkania. Jak mówił Stanisław Lipiński, przewodniczący związku rejonu łosickiego - w archiwach od 1985 roku nie ma wzmianki, żeby takie uroczystości były w mieście obchodzone, więc to jest pierwszy łosicki Dzień Seniora.

Joanna Gąska

 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe