Biała Podlaska: Prezydent ogłosił konkurs na dyrektora muzeum

  • 12.12.2017, 08:00
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Prezydent ogłosił konkurs na dyrektora muzeum Kto zostanie nowym dyrektorem Muzeum Południowego Podlasia?
Do 29 grudnia ma zostać rozstrzygnięty konkurs na dyrektora Muzeum Południowego Podlasia. Jest wakat, bo kadencja obecnej dyrektor Małgorzaty Nikolskiej dobiega końca.

– Dyrektorzy miejskich instytucji powoływani są na kilkuletnie kadencje, właśnie upływa termin kadencji obecnej pani dyrektor Muzeum Południowego Podlasia, dlatego nastąpiła konieczność rozpisania nowego konkursu – informuje Radosław Plandowski, rzecznik prezydenta Dariusza Stefaniuka.  

I tak też się stało. Pod koniec listopada na stronie Urzędu Miasta pojawiła się informacja o ogłoszeniu konkursu na stanowisko dyrektora MPP. Wśród wymagań są m.in. 5-letni staż pracy, w tym 3-letni na stanowisku kierowniczym, studia wyższe związane z działalnością muzeum lub wyższe i do tego podyplomowe chociażby z zakresu etnografii, zabytkoznawstwa, historii sztuki czy kulturoznawstwa.

Obecnie urzędująca jeszcze dyrektor w rozmowie ze "Słowem" przyznaje, że będzie brała udział w ogłoszonym konkursie. – Przysługuje mi co prawda emerytura, ale czuję się jeszcze na siłach kontynuować rozpoczęte projekty. Kadencja ma trwać trzy, a nie jak obecnie pięć lat więc byłby to czas przeprowadzania remontów, wymianę wystaw i organizację całej logistyki z tym związanej. – mówi Nikolska. 

Małgorzata Nikolska z bialskim muzealnictwem związana jest od 1979 roku, a funkcję dyrektora Muzeum Południowego Podlasia pełni od 11 lat. Rzecznik prezydenta informuje, że prezydent jest zadowolony z jej obecnej pracy.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 50

Justyna Dragan

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe