Co warto wiedzieć na temat rezerwacji długoterminowej?

  • 11.12.2017, 11:30 (aktualizacja 12.12.2017, 13:21)
  • Artykuł partnera
Co warto wiedzieć na temat rezerwacji długoterminowej?

Wiele firm nie mogłoby funkcjonować bez wykorzystania samochodu. Właśnie dlatego wielu właścicieli szuka różnych możliwości, dzięki którym możliwe byłoby pozyskanie pojazdu. Ważne jest jednak to, by znaleziona opcja była jak najbardziej opłacalna. Szczególnie w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw. W związku z tym należałoby dowiedzieć się więcej na temat wynajmu długoterminowego samochodów.

Na czym polega wynajem długoterminowy pojazdów?

Przede wszystkim należałoby wspomnieć, że wynajem długoterminowy w niektórych kwestiach przypomina leasing samochodów. Jednak warto pamiętać o tym, że zasadniczą różnicą jest fakt, że po upłynięciu okresu wynajmu, najczęściej nie można wykupić samochodu na własność. Chociaż w tym przypadku, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na indywidualne zasady firmy, od której będzie wynajmowany samochód.

Jakie są zasady wynajmu długoterminowego?

Jeżeli chodzi o zasady, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając wynajem długoterminowy, to przede wszystkim to, że firma co miesiąc jest zobowiązana do zapłaty określonej kwoty. Dokładne koszty są określone w umowie. Należałoby jednak pamiętać o tym, że pieniądze pokrywają nie tylko koszty wynajmu, ale również ubezpieczenie, serwisowanie oraz inne wydatki, z którymi wiąże się posiadanie samochodu.

Zalety korzystania z wynajmu długoterminowego

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie dotyczące tego, jakie dokładnie można mieć korzyści, związane z wynajmem długoterminowego. Otóż przede wszystkim należałoby tu wspomnieć o tym, że podobnie jak w przypadku leasingu, tak również w tym możliwe jest wliczenie rat do kosztów uzyskania przychodów. Warto również wziąć pod uwagę inne kwestie jak na przykład brak konieczności przejmowania się wszelkimi logistycznymi sprawami związanymi posiadanie pojazdu. Ważne jest też to, że koszty utrzymania samochodu są stałe. W wielu przypadkach, jeżeli wynajmowany pojazd, ulegnie awarii, to firma otrzymuje zastępcze auto. Dzięki temu właściciele nie muszą przejmować się utratą klientów, spowodowane na przykład niemożnością dotarcia do nich na czas. W przypadku osób, które dopiero rozkręcają swój biznes, ważne jest także to, że wybierając wynajem długoterminowy, nie trzeba przejmować się wkładem własnym.

Wynajem długoterminowy samochodów – z czyjej oferty skorzystać?

Trzeba przyznać, że liczba firm, które oferują długoterminowy wynajem samochodów, jest coraz większa. Ważne jest jednak to, by wybierać tylko sprawdzone firmy. Dzięki temu każdy klient ma pewność, że wynajmujący ma do dyspozycji bezpieczną i sprawną flotę pojazdów. Jednym z przykładów jest https://autocash24.pl/pl/rezerwacja/dlugoterminowa ze względu na konkurencyjne ceny, wiele punktów serwisowych oraz wiele, różnych modeli samochodów. Dzięki czemu każdy otrzyma to, czego dokładnie chce.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
expres
expres 28.11.2019, 17:52
Wypożyczalnia aut Gdańsk - https://www.expres-auto.pl/
Wypożyczalnia Samochodów
Wypożyczalnia Samochodów 12.09.2019, 17:09
Wypożyczalnia aut Gdańsk - https://www.expres-auto.pl/
Tania laweta Gdańsk - https://www.pomocdrogowatrojmi…

Pozostałe