Zapraszają na mistrzostwa w wyciskaniu sztangi

  • 12.12.2017, 11:29
  • (AK)
Zapraszają na mistrzostwa w wyciskaniu sztangi Adam Trochimiuk
Przed nami VI Otwarte Akademickie Mistrzostwa PSW w wyciskaniu sztangi leżąc pod patronatem „Słowa Podlasia”.

Organizatorem zawodów jest Klub Uczelniany AZS - Sekcja Ćwiczeń Siłowych Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej. Rywalizacja rozpocznie się w środę 13 grudnia od godziny 11 w hali sportowej PSW, ulica Sidorska 105. Zawody obejmują konkurencję w wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce (bez koszulek wspomagających). Mężczyźni startują w siedmiu kategoriach wagowych: do 66 kg, do 74 kg, do 83 kg, do 93 kg, do 105 kg, do 120 kg i powyżej 120 kg, kobiety w kategorii open. Wprowadzone zostały też dwie kategorie wiekowe: Junior – do lat 20 i Masters – powyżej 35 roku życia. Na najlepszych czekają medale, dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.

Justyna Sadowska: - VI Otwarte Akademickie Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc PSW w Białej Podlaskiej to inicjatywa Sekcji Ćwiczeń Siłowych AZS PSW. Jako trener sekcji wsłuchuję się w potrzeby studentów i środowiska sportów siłowych. Sześć lat temu brakowało takich zmagań na terenie naszego miasta, teraz już, kiedy zawody zyskały rangę i popularność, gościmy na nich nie tylko mieszkańców Białej Podlaskiej. Przyjeżdżają do nas zawodnicy z Łukowa, Puław, Siedlec, Rzeszowa. Cieszy mnie, że zawodnicy mojej sekcji mają okazję poznać innych "pozytywnie zakręconych" ludzi w tym temacie. Podstawowym celem naszych mistrzostw jest popularyzacja sportów siłowych wśród studentów, mają oni również okazję zobaczyć jak od podszewki wygląda organizacja takich zmagań. Co roku dzielnie wspierają nas władze uczelni oraz sponsorzy, firmy NORENCO i UNIDOM.

Tegoroczne mistrzostwa rozpoczną się ważeniem zawodników o godzinie 9.30, uroczyste otwarcie o godzinie 11, a potem nastąpi rywalizacja kobiet i mężczyzn w ośmiu kategoriach.

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe