Biała Podlaska: Kończą remont, szukają pracowników

  • 14.12.2017, 10:06 (aktualizacja 14.12.2017 10:11)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Kończą remont, szukają pracowników
Trwa remont budynku przy ul. Brzeskiej, gdzie już niebawem otwarty zostanie Środowiskowy Dom Samopomocy typu C. W przededniu rozpoczęcia działalności nowej placówki trwa jeszcze nabór i poszukiwani są pracownicy.

– Planujemy zakończenie tej inwestycji z początkiem grudnia. Przed nami jeszcze dużo pracy, a czasu niewiele – mówił we wrześniu prezydent Dariusz Stefaniuk. Czas naglił, bo w grę wchodziło otrzymanie dotacji przekazanej przez wojewodę od ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. 

Początek grudnia za nami, ale rzecznik prezydenta uspokaja. – Remont Środowiskowego Domu Samopomocy typu C przebiega zgodnie z planem. Instytucja rozpocznie pracę 15 grudnia. Oficjalne otwarcie odbędzie się w późniejszym terminie – usłyszeliśmy w mikołajki.
ŚDS mieścić się będzie w dawnej siedzibie Straży Miejskiej przy ulicy Brzeskiej 36A. 

Na jakim etapie są przygotowania do otwarcia instytucji, która ma według władz miasta, rozpocząć działalność za kilka dni? – Prowadzony jest odrębny nabór pracowników. Chodzi tu o psychologa, pielęgniarkę, terapeutę zajęciowego, księgową i sprzątaczkę – wylicza Plandowski. 
Całkowity koszt inwestycji to ponad 811 tys. zł, z czego dofinansowanie wynosi 760 tys. zł. ŚDS będzie placówką pobytu dziennego dla 30 pełnoletnich osób, wykazujących przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych, w tym: zaburzenia osobowości i zachowania, zespół otępienno-charakteropatyczny (w tym choroba Alzheimera), zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjno-lękowe, z wyłączeniem osób czynnie uzależnionych od środków psychoaktywnych.

Dom będzie czynny od poniedziałku do piątku, a uczestnicy w ramach terapii otrzymają jeden ciepły posiłek.Okazuje się, że mimo prowadzonej od kilku tygodni rekrutacji, wciąż są jeszcze wolne miejsca dla podopiecznych. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 50

Justyna Dragan

 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe