Finał VI Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych

  • 15.12.2017, 08:54 (aktualizacja 15.12.2017 08:59)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Finał VI Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych
9 grudnia w Piasecznie odbył się finał Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Uczestniczyły w nim 32 najlepsze szkolne drużyny w tym dwa zespoły z Technikum ZDZ im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej.

To już trzeci raz, kiedy uczniowie ZDZ reprezentowali nasz region w Finale Ogólnopolskim. Uczniowie Michał Parafiński i  Szymon Łojewski – WINDT PERFORMANCE zajęli III miejsce w klasyfikacji generalnej. Sylwester Horoszko i Michał Cep – WINDT TP miejsce VIII. 

Maszyny wiatrowe były badane i oceniane na profesjonalnym stanowisku pomiarowym w trzech kategoriach: największa moc, obroty przy obciążonym wale maszyny i moment obrotowy przy zatrzymanym wale. Suma uzyskanych punktów we wszystkich kategoriach decydowała o jakości maszyny i zajętym miejscu.

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe