Gmina Drelów: Taniec i śpiew ludowy nadal żywe

  • 21.12.2017, 09:27 (aktualizacja 21.12.2017, 09:33)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Gmina Drelów: Taniec i śpiew ludowy nadal żywe
Warsztaty tańca ludowego i wyjazd Zespołu Pieśni i Tańca "Drelowiacy" na wakacyjny festiwal w Bułgarii, te zadania udało się zrealizować Gminnemu Centrum Kultury, dzięki udziałowi w projekcie Fundacji PZU. W połowie grudnia uroczyście podsumowano projekt.

Projekt "Potańcz z Ubezpieczycielem" był współfinansowany ze środków Fundacji PZU. Działania projektowe trwały od 20 lipca do 15 grudnia i obejmowały wyjazd Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca "Drelowiacy" na Balkan Folk Fest w Warnie (Bułgaria), a także warsztaty tańca ludowego i tradycyjnego dla członków zespołu. 

W czwartek, 7 grudnia w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury uroczyście podsumowano projekt. W spotkaniu wzięli udział członkowie zespołu, ich rodzice, wychowankowie drelowskiego przedszkola wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście. Na scenie zaprezentowały się: Zespół Taneczny ze Szkoły Podstawowej im. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szóstce pod kierunkiem Jolanty Kaparuk, Kapela Marcina Wardziaka – wirtuoza akordeonu oraz duet akustyczny, Maria Kossak – uczennica Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Drelowie i akompaniująca jej na gitarze klasycznej Angelika Paluszkiewicz z Gminnego Centrum Kultury.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 51

Monika Pawluk

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe