Zadaszenia drzwi – skuteczna ochrona przed czynnikami atmosferycznymi

  • 21.12.2017, 17:37 (aktualizacja 21.12.2017 17:40)
  • Artykuł partnera
Zadaszenia drzwi – skuteczna ochrona przed czynnikami atmosferycznymi

Prawidłowo wykonane zadaszenie montowane nad drzwiami stanowi idealną ochronę wejścia domu. Warto jednak wybrać odpowiednie zadaszenie, które będzie pasowało do ogólnej wizualizacji budynku. Jeśli gotowe daszki, jakie można nabyć w sklepach, nie są satysfakcjonujące, zawsze można zlecić ich wykonanie według własnego projektu.

Jakie zadaszenie warto wybrać?

W zależności od potrzeb do wyboru jest kilka typów zadaszeń:
    - zadaszenie klasyczne,
    - zadaszenie łukowe,
    - zadaszenie proste,
    - zadaszenie szklane.
Oczywiście przed zakupem warto wybrać odpowiedni rozmiar, by zadaszenie faktycznie spełniało funkcję ochronną. Pod uwagę należy wziąć również materiał, z jakiego wykonany jest daszek, jeśli ma pasować do budynku.

Zalety zadaszeń:

    - chronią drzwi przed promieniowaniem UV,
    - chronią przed czynnikami atmosferycznymi,
    - są odporne na przebarwienia, nie wymagają konserwacji i dbałości o nie,
    - łatwy montaż i demontaż,
    - możliwość zamontowania zadaszenia także nad oknem.

Z czego wykonane jest zadaszenie nad drzwiami?

W zależności od tego, jaki daszek nad drzwi został wybrany, może być wykonany z różnych materiałów. Największym zainteresowaniem cieszą się daszki wykonane z płyty poliwęglanu komorowego o różnej grubości. Oczywiście cała konstrukcja opiera się na wspornikach i listwach  aluminiowych. Wybierając zadaszenie klasyczne, warto zwrócić uwagę czy ma możliwość modułowego łączenia, długość daszka będzie można regulować według potrzeb.

Jak prawidłowo zamontować zadaszenie nad drzwiami?

Zadaszenie ma przede wszystkim spełniać funkcję ochronną drzwi przed czynnikami atmosferycznymi, więc powinno być odpowiednio zamontowane. Warto zwrócić uwagę, jakie zalecenia w tej kwestii daje producent, gdyż w celach bezpieczeństwa i by zadaszenie było stabilne, należy użyć specjalnych kotew służących do takich celów. Jeśli ściana, do której ma być przytwierdzone zadaszenie, obłożona jest styropianem, należy dobrać odpowiednią długość kotew montażowych.

Jak czyścić zadaszenia?

Decydując się na zadaszenie z poliwęglanu komorowego bądź szklane nie trzeba poświęcać wiele czasu na konserwację ani mycie, gdyż deszcz pomoże w utrzymaniu czystości daszku. Oczywiście w razie konieczności można go czyścić wodą pod ciśnieniem. Dodatkowa pielęgnacja nie jest potrzebna.

Daszki nad drzwiami - czy faktycznie są potrzebne?

Montaż zadaszenie nie jest przymusem, jednak warto zadbać o prawidłową ochronę drzwi przed czynnikami atmosferycznymi. Dokonując zakupu nowych drzwi wejściowych, producent może wymagać takiego zabezpieczenia, w innym przypadku gwarancja na nie może nie zostać udzielona.

Rozwiązanie dopasowane do potrzeb

Zadaszenie może pełnić nie tylko funkcję ochronną, lecz może być również ozdobą budynku, o ile zostanie prawidłowo dobrane. Daszki wykonane z poliwęglanu występują w różnych kolorach, więc bez trudu będzie można je dobrać do koloru elewacji. W nowoczesnym budownictwie idealnie sprawdzą się szklane zadaszenia o prostym kształcie.

Artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe