Biała Podlaska: Radna Łagowska: Arogancja władzy i niegodne zachowanie

  • 27.12.2017, 08:36 (aktualizacja 27.12.2017 08:42)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Radna Łagowska:  Arogancja władzy i niegodne zachowanie
Na ostatniej sesji radna Alicja Łagowska dopytywała prezydenta o to, co zrobił z podpisami na petycji w sprawie przywrócenia do pracy Grzegorza Michałowskiego, redaktora naczelnego Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, która pismo wydaje, podtrzymuje swoją decyzję w sprawie umowy z Michałowskim.

Radna Łagowska na początek przypomniała prezydentowi fragment przysięgi, którą składał tuż po przejęciu stanowiska. – Co z tego zostało, panie prezydencie? Kupa kamieni. Lekceważenie 203 osób, które podpisały petycję w sprawie Grzegorza Michałowskiego jest nie w porządku, należy tych ludzi traktować poważnie. Podpisały ją osoby z dużym dorobkiem. – punktowała na ostatniej sesji Alicja Łagowska. Radna niezrzeszona przekonuje, że ta sprawa nie zostanie przemilczana:  – Nie ucieknie pan od problemu. Tłumaczenie, że skończyła się umowa Grzegorzowi Michałowskiemu, nie załatwi tej sprawy. Pismo, które otrzymał on od dyrektora Pawła Borka świadczy o tym, że wykształcenie nie ma nic wspólnego z kulturą osobistą. 

Łagowska na sesji wspomniała  także, że rozmawiała o sprawie z dyrektorem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. 

Choć petycja była adresowana do prezydenta Dariusza Stefaniuka, a radna Alicja Łagowska to właśnie jemu na sesji zadała pytanie, do udzielenia odpowiedzi został przez włodarza wytypowany dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Paweł Borek. Uważa on, że napisanie przez pracowników petycji i wymuszenie na nim zatrudnienie Michałowskiego jest niezgodne z prawem. 

Gdy dyrektor przestał bronić swojego dobrego imienia przeszedł do odpowiedzi na zapytania radnej. Pod adresem wieloletniego i doświadczonego naczelnego Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego padło kilka gorzkich słów. – Grzegorz Michałowski nie jest alfą i omegą w mieście. Jest dużo zdolnych ludzi związanych z Bialskim Centrum Kultury, z Galerią Podlaską czy z Muzeum Południowego Podlasia.  – podsumowuje Borek.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 52

Justyna Dragan

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Moi
Moi 23.10.2018, 15:43
Rada Starców.

Pozostałe