Biała Podlaska: Zbadali trzeźwość kierowców

  • 30.12.2017, 08:00
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Zbadali trzeźwość kierowców
Członkowie komisji rozwiązywania problemów alkoholowych wraz z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji zorganizowali wspólną akcję pod hasłem "Trzeźwy poranek".

 

W ramach akcji w godzinach porannych sprawdzono trzeźwość kilkudziesięciu kierowców. – Należy podkreślić, że żaden samochód nie był prowadzony przez osobę znajdującą się pod wpływem alkoholu. Akcja generalnie spotkała się z życzliwością ze strony kierujących i miała na celu promowanie pozytywnych wzorców oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym – relacjonuje Anna Stolarczuk, przewodnicząca komisji.

Kierowcy, którzy zostali zatrzymani, otrzymali breloczki z naklejkami: "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu". Podobne akcje planowane są także w 2018 roku, a przewodnicząca podkreśla, że mają one sens, bo osób wsiadających za kółko po alkoholu wciąż nie brakuje.

– W Polsce osoba, która prowadzi samochód w stanie po spożyciu alkoholu, co oznacza 0,2-0,5 promila alkoholu we krwi, popełnia wykroczenie i naraża się na utratę uprawnień do kierowania pojazdem oraz karę grzywny lub aresztu. Jeszcze poważniejsze konsekwencje czekają kierowcę w stanie nietrzeźwości, mającego powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi. Wtedy jego czyn określany jest już jako przestępstwo i grozi za to do dwóch, lub jeśli dana osoba była już za to skazana, to 5 lat więzienia – przestrzega Stolarczuk.

(jd)

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Członek komisji.
Członek komisji. 4.01.2018, 13:18
Słabe to... Pani Stolalczuk jest bardzo kreatywna aż przechodzi sama siebie. Na Afisz!

Pozostałe