Opozycja grzmi: W Białej Podlaskiej się nie inwestuje!

  • 02.01.2018, 09:25 (aktualizacja 02.01.2018, 09:32)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Opozycja grzmi: W Białej Podlaskiej się nie inwestuje!
Stowarzyszenie Biała Samorządowa punktuje władze miasta, że pod względem inwestycji wypada blado na tle innych miast na prawach powiatu. Na dowód podają wyniki rankingu "Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnota", gdzie Biała Podlaska zajęła ostatnie miejsce.

Przedstawiciele stowarzyszenia uważają, że publikacja w najbardziej znanym czasopiśmie o tematyce samorządowej mówi sama za siebie. – W rankingu "Liderzy inwestycji – Ranking wydatków inwestycyjnych samorządów 2014-2016" Biała Podlaska zajmuje ostatnie miejsce w kategorii miast na prawach powiatu. Jedynym kryterium oceny była wartość średnich wydatków inwestycyjnych na jednego mieszkańca w latach 2014-2016. Dzięki rządom "dobrej zmiany" w naszym mieście inwestujemy jedynie 187,58 zł rocznie na jednego mieszkańca – wytykają.

Zajrzeliśmy do raportu "Wspólnoty". Rzeczywiście Biała Podlaska znalazła się na 48., ostatnim miejscu. Przodują Gliwice, z kwotą na inwestycje w przeliczeniu na jednego mieszkańca sięgającą 3441,27 zł, a w pierwszej trójce znalazły się też Krosno (2302,11 zł) oraz Dąbrowa Górnicza (2107,59 zł). Białą wyprzedziły jeszcze takie miasta jak: Leszno, Żory, Sosnowiec czy Świętochławice.

– W ogóle mnie to nie zaskakuje. Jesteśmy tu, gdzie jesteśmy, bo niestety, żeby coś zrobić, to trzeba się na tym znać. Jeżeli chodzi o inwestycje i polepszenie warunków bytowych mieszkańców, to polepszenia tu nie widzę – uważa Bogusław Broniewicz, szef Białej Samorządowej. 

Poprosiliśmy o komentarz prezydenta miasta Dariusza Stefaniuka do słabej lokaty miasta w rankingu. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że "nie ma co komentować". – Każdy widział, że miasto się zmienia. Rankingi mnie nie interesują.  – skwitował włodarz.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 1

Justyna Dragan

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sygnalizator
Sygnalizator 04.01.2018, 12:06
,,Każdy widzi jak miasto się zmienia" szczególnie jak zmieniła się trylinkowa nawierzchnia Sworskiej aby komfortowo do tatusia na Paderwskiego mógł dojechać Stefaniuk. A to, że inni toną w błocie to nie każdy widzi a napewno nie chce widzieć tego Stefaniuk.
Bialczanin
Bialczanin 03.01.2018, 20:20
No kolego, pokaż efekty swojej pracy, zrób bilans, co zrobiłeś dla zwykłego mieszkańca. Tylko nie mów o propagandzie, tej w Białej w nadmiarze.
heniek
heniek 02.01.2018, 11:54
Nie wiem o co ten szum. Najpierw nowy prezydent musiał naprawiać budżet po poprzedniku, a dopiero teraz zaczynają się inwestycje. Przecież widzimy te zmiany w 2017 r. Ten ranking pokazuje co Pan Czapski zrobił (a raczej nic nie robił, jak widać w rankingu) z naszą Białą Podlaską.

Pozostałe