Czy Radzyń potrzebuje Mieszkań Plus?

  • 11.01.2018, 09:26 (aktualizacja 11.01.2018 09:35)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Czy Radzyń potrzebuje Mieszkań Plus?
Czy w Radzyniu będzie realizowany program Mieszkanie Plus? Być może. Burmistrz wprawdzie nie wyklucza przystąpienia, ale też uważa, że sytuacja lokalowa w mieście jest dobra. Być może, ale za wynajem dwóch małych pokoi zapłacić trzeba od 800 do 1000 zł, czyli tyle, ile wynosiłby czynsz za lokal wybudowany w ramach programu Mieszkanie Plus. No i mieszkania z wolnego wynajmu docelowo się nie wykupi.

Miasto przymierza się do budowy ulicy Chmielowskiego. Ma przy niej ponad hektar gruntów, które w przyszłości mogłyby zostać przeznaczone pod mieszkania. – Mamy już większość działek wykupionych. Nieuregulowana jest jeszcze własność jednej działki, z tego względu nie możemy dokonać wykupu. Gdy tylko sytuacja się wyklaruje, nabędziemy działkę i zabierzemy się do prac – mówił Jerzy Rębek, przyznając, że przy tej właśnie ulicy byłaby możliwość budowy lokali z programu Mieszkanie Plus.

Budują na sprzedaż

Radzyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa w tym roku odda kolejny blok. – Na listopad przewidzieliśmy zakończenie prac przy budynku, w którym będzie 45 lokali. Wszystkie są wykupione. Nie budujemy na wynajem. Sprzedajemy mieszkania po 2,85 tys. zł do 3 tys. zł za mkw. – mówi Zbigniew Ostapowicz, prezes RSM.

Spółdzielnia chwali się zainteresowaniem nabywców. – Mieszkania w bloku, który oddamy w listopadzie, są już dawno wykupione. Mamy już 20 oczekujących na kolejne inwestycje. Myślę, że zainteresowanie mieszkaniami budowanymi przez spółdzielnie jest tak duże, bo dla nabywcy jesteśmy bardziej przewidywalni niż deweloper.  – tłumaczy Ostapowicz. Plany dalszych inwestycji spółdzielnia ma, problem może dotyczyć gruntów. 

Cichy rynek wynajmów

Program Mieszkanie Plus ma się finalizować w tym roku w Białej Podlaskiej. Opłata za lokal wynajmowany w blokach zbudowanych w ramach tego programu ma wynosić 12 zł za mkw. Za 50-metrowe lokum zapłacić przyjdzie więc około 900 zł miesięcznie.

– W Radzyniu ceny wynajmu na wolnym rynku mieszkania o powierzchni około 40 mkw. wahają się od 800 do 1000 złotych, często dochodzą do tego opłaty. Ja za dwupokojowe małe mieszkanko płacę, z opłatami za media, około 1300 złotych miesięcznie – mówi nam młoda mieszkanka Radzynia, która zamieszkała w mieście w kwietniu ubiegłego roku, gdy dostała w Radzyniu pracę. – Oczywiście mówimy tu o kwotach, których najemcy oczekują bez oficjalnych umów. Przy umowie na papierze te kwoty są wyższe – mówi.

Znalezienie mieszkania do wynajęcia w Radzyniu też nie jest takie proste. – Nie jest tanio, i nie jest od ręki. Ogłasza się bardzo mało lokali. – dodaje kobieta.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 2/2018

Joanna Danielewicz

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelnik
Czytelnik 19.01.2018, 20:27
Zaskoczony jestem Słowa Podlasia w wersji elektronicznej. Dobry pomysł. Pozdrawiam
KrissuTT
KrissuTT 12.01.2018, 20:02
oby jeszcze bardziej się rozkręciło. monitoruję temat na https://mieszkanieplus.org.pl/

Pozostałe