Placówka opiekuńcza w budynku byłej szkoły w Maniach

  • 11.01.2018, 09:50 (aktualizacja 11.01.2018 10:00)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Placówka opiekuńcza w budynku byłej szkoły w Maniach
Powiat bialski otrzymał dofinansowanie do adaptacji budynku byłej Szkoły Podstawowej w Maniach do potrzeb placówki opiekuńczo-wychowawczej. W najbliższych latach przeniesiona zostanie tam siedziba domu dziecka w Komarnie.

Starosta bialski Mariusz Filipiuk z końcem grudnia podpisał umowę na realizację projektu w ramach konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Powiat otrzymał dofinansowanie na łączną kwotę 4 172 097 zł. Przyznana kwota przeznaczona jest na realizację trzech projektów wspierających rozwój usług społecznych.

Jednak największą planowaną z tych funduszy inwestycją będzie właśnie adaptacja i dostosowanie budynku byłej Szkoły Podstawowej w Maniach do potrzeb placówki opiekuńczo-wychowawczej. W najbliższych latach przeniesieni zostaną tam wychowankowie placówki w Komarnie. Decyzja o zmianie siedziby podyktowana jest zmianą przepisów. W 2018 roku zmienią się przepisy, które ograniczą dopuszczalną liczbę wychowanków domów dziecka. W związku z tym obiekt w Komarnie nie byłby w pełni wykorzystany. 

– Drugim dofinansowanym projektem jest "Rozbudowa i modernizacja Domu Rodzinnego w Żabcach celem poprawy jakości świadczonych usług". Wartość projektu wynosi 1 070 767 zł, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 827 523 zł – informuje Wioletta Bielecka, rzecznik prasowy starosty bialskiego.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 2/2018

Monika Pawluk

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe