Gmina Jabłoń: Wyremontują szkoły oraz Urząd Gminy

  • 11.01.2018, 10:17 (aktualizacja 11.01.2018, 10:24)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Gmina Jabłoń: Wyremontują szkoły oraz Urząd Gminy
Ponad 2 mln zł trafi do gminy Jabłoń na termomodernizację pięciu budynków szkolnych i gmachu Urzędu Gminy. Samorząd rozpoczyna kolejną inwestycję unijną po tym, jak pod koniec ubiegłego roku zakończył modernizację stacji uzdatniania wody.

Tuż przed świętami gmina podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie projektu "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Jabłoń". – Udało się pozyskać istotne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, które wynosi aż 85 proc. wartości inwestycji. W bieżącym roku, zgodnie z harmonogramem projektu, termomodernizacją objęte zostaną dwa obiekty: Szkoła Podstawowa w Gęsi oraz budynek UG. – informuje Dariusz Łobejko, wójt gminy Jabłoń.

Projektem, na który gmina otrzymała 2 169 455 zł dofinansowania, objęte zostaną budynki szkół w: Gęsi, Kolanie, Dawidach, Paszenkach i Jabłoniu.

Zakończyła się natomiast inna inwestycja z dofinansowaniem z funduszy unijnych. Zmodernizowana została stacja uzdatniania wody w Jabłoniu. Remont objął rozbudowę budynku stacji o pomieszczenia hali technologicznej, remont instalacji technologicznej, w tym m.in. likwidację zużytej studni S2, przebudowę instalacji elektrycznej i kontrolno-pomiarowej, montaż systemu radiowego odczytu wodomierzy, montaż systemu kontroli sieci wodociągowej. 

Zmodernizowana hydrofornia w Jabłoniu obsługuje całą sieć gminną, która swym zasięgiem obejmuje niemal cały teren gminy. – Gdyby nie dofinansowanie ze środków RPO, na pewno nie udałoby się przeprowadzić tak kompleksowej modernizacji – dodaje wójt.

Wartość zmodernizowanej hydroforni to około 2 mln zł. Dofinansowanie wyniosło 820 954 zł.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 2/2018

Joanna Danielewicz
 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Między Panem, Wójtem a plebanem
Między Panem, Wójtem a plebanem 11.01.2018, 12:04
Jeszcze napiszcie co się stało ze starymi pompami z oczyszczalni.... Złodzieje z UG Jabłoń czują się bezkarni

Pozostałe