Czy podobizna marszałka stanie w Borkach?

  • 12.01.2018, 09:13 (aktualizacja 12.01.2018, 09:18)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Czy podobizna marszałka stanie w Borkach?
Wójt ma pomysł na upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaproponował mieszkańcom budowę pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego. Teraz od nich zależy, czy marszałek znajdzie swoje miejsce w gminie.

W Urzędzie Gminy i u sołtysów są już specjalne ankiety, za pomocą których mieszkańcy gminy wyrażą swoje zdanie na ten temat. Od 2 do 17 stycznia trwać będą konsultacje społeczne. Mieszkańcy na piśmie wypowiedzą się, czy życzą sobie upamiętnić setną rocznicę ogłoszenia niepodległości wizerunkiem Józefa Piłsudskiego. Gmina proponuje, by popiersie stanęło przy Urzędzie Gminy. 

Skąd pomysł na popiersie marszałka w Borkach? Jak przyznaje wójt, nieznane mu są żadne fakty historyczne potwierdzające związek Józefa Piłsudskiego z terenem gminy. – To bardziej na zasadzie symbolu. W tym roku w kalendarzu wydarzeń kulturalnych gminy będziemy mieli wiele odniesień do 100-lecia niepodległości naszego kraju. Uhonorowaniem będą obchody 11 listopada. Wówczas mogłoby nastąpić uroczyste odsłonięcie pomnika – mówi wójt Radosław Sałata.

W jaki sposób popiersie zostanie wyeksponowane i jaka tablica zawiśnie pod nim? Nad tym wójt się jeszcze nie zastanawiał. – To dalsze rozważania. Najpierw niech wypowiedzą się mieszkańcy – mówi Radosław Sałata.

Wypełnione ankiety składać należy w UG w referacie społeczno-obywatelskim. Kwestionariusze są do pobrania w siedzibie Urzędu, u sołtysów i na stronie internetowej gminy Borki. Wypełnione można dostarczać do Urzędu osobiście, lub pocztą.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 2/2018

Joanna Danielewicz

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe