Biała Podlaska: Inspekcja Transportu Drogowego zatrudni sto osób

  • 12.01.2018, 09:36 (aktualizacja 12.01.2018 09:54)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Inspekcja Transportu Drogowego zatrudni sto osób
Główna Inspekcja Transportu Drogowego planuje rozszerzenie działalności bialskiego oddziału i zatrudnienie kolejnych stu osób. Dyrektor GIDT przyznaje, że w Warszawie ciężko jest znaleźć chętnych do pracy, ale w Białej na pewno ich nie zabraknie.

Placówka zlokalizowana przy ul. Brzeskiej 41 została oficjalnie otwarta we wrześniu. Spośród 362 chętnych do pracy, zatrudnionych zostało 20. Ludzie ci, w większości z wyższym wykształceniem, przeszli szkolenia i w listopadzie na dobre rozpoczęli pracę. 

Okazało się, że biuro elektronicznego poboru opłat GIDT już przynosi korzyści. 20 osób w ciągu półtora miesiąca wydało 511 decyzji administracyjnych, co przekłada się na wpływy w wysokości 560 tys. zł z tytułu kar. – Te osoby wysłały blisko tysiąc upomnień z tytułu nieuiszczonych kar na kwotę ponad 1,3 miliona złotych – uzupełnia Alvin Gajadhur, główny inspektor transportu drogowego.

W związku z dobrymi wynikami bialskiej placówki, poseł Jan Szewczak złożył poprawkę do budżetu, która ma zabezpieczyć pieniądze na powstanie kolejnych miejsc pracy w GITD. – Zauważyliśmy, że jest ogromna potrzeba i możliwość gromadzenia większych dochodów w budżecie państwa, ale nie ma do tego ludzi w Warszawie. Poza tym żądania płacowe pracowników w Warszawie są inne niż tutaj. Uznaliśmy, że to się bardzo opłaca. – uważa poseł PiS.

Co prawda nie ma jeszcze ostatecznej zgody prezydenta RP na poprawce, ale powiało optymizmem. – Wydział będzie się rozrastał, planujemy w tym roku stopniowo zatrudnić sto osób, które pomogą rozwiązać problemy Inspekcji Transportu Drogowego. W Warszawie trudno jest znaleźć dobrych specjalistów do pracy w administracji rządowej – zauważa Gajadhur. 

Prezydent Dariusz Stefaniuk uważa, że pracownicy świetnie sobie radzą, a to, że mogli w ogóle rozpocząć pracę w powstałym w Białej Podlaskiej biurze elektronicznego poboru opłat GITD, to m.in. zasługa lokalnych samorządowców. Rekrutacja ma ruszyć już niebawem. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 2/2018

Justyna Dragan

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe