Czekając na pociąg można zachwycać się Podlasiem

  • 14.01.2018, 08:00
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Czekając na pociąg można zachwycać się Podlasiem
"Znaki wiary na Podlasiu" to nazwa projektu realizowanego przez Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Zyskał on spore ministerialne dofinansowanie.

Wystawa prac fotograficznych i malarskich uczestników projektu "Znaki wiary na Podlasiu" dostępna jest w Galerii Lokomotywa na bialskim dworcu PKP.

– Projekt uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 34 tys. zł. Zadanie "Znaki wiary na Podlasiu" składało się z powiązanych ze sobą i tworzących spójną całość elementów: warsztatów fotograficznych, malarskich i filmowych, podróży do miejsc kultu religijnego, rozmów ze społeczeństwem zamieszkującym tereny styku kulturowego, przygotowaniem wystawy powarsztatowej oraz dokumentacją realizacji całości zadań projektowych poprzez wydanie albumu składającego się z prac uczestników projektu – podsumowuje Gabriela Bielińska z BCK.

We wspomnianych warsztatach i zajęciach wzięło udział trzydziestu uczniów bialskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. 

Efektem ich pracy jest wystawa początkowo eksponowana w Galerii 1 Piętro BCK, która potem została przeniesiona do Galerii Lokomotywa na bialskim dworcu PKP. Można ją tam oglądać do połowy lutego.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 16 stycznia

(jd)

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe