Posterunek policji powróci do Sławatycz

  • 14.01.2018, 08:00
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Posterunek policji powróci do Sławatycz
W Sławatyczach już wkrótce zostanie przywrócony posterunek policji zlikwidowany w latach 90. To dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy od dłuższego czasu zadawali pytania w tej sprawie.

Pomysł na przywrócenie posterunku był omawiany już od dłuższego czasu. Były ciągłe pytania ze strony mieszkańców, czy taki projekt może być w przyszłości zrealizowany.

– Z chwilą objęcia władzy przez nowy rząd, który realizuje program przywracania posterunków, ludzie przychodzili z wieloma pytaniami, czy coś takiego jest możliwe. Zaakceptowaliśmy pomysł i ruszyliśmy z procedurami. Mieliśmy również konsultacje społeczne i oczywiście większość mieszkańców jak i rada gminy chciała, by przywrócono posterunek – mówi Grzegorz Kiec, wójt gminy Sławatycze.

Obecnie gmina uzyskała zgodę Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na realizacje tego projektu. Będzie to posterunek budowany od podstaw, docelowo dla dziewięciu funkcjonariuszy, z czego na początek będzie pracować sześciu. 

Bardzo mocnym argumentem w kwestii przywrócenia posterunku jest przejście graniczne w Sławatyczach. Od dłuższego czasu widać wzmożony ruch. – Przejście funkcjonuje coraz intensywniej. Obecnie otwarty jest ruch do 7,5 tony i zwiększyło to przepustowość przejścia. To też może oznaczać, że taki posterunek jest potrzebny. Jeśli ruch będzie większy, będzie potrzeba kontroli. – dodaje wójt Sławatycz.

Według wstępnych zapowiedzi, budynek ma być gotowy w 2019 roku. Posterunek policji w Sławatyczach został zlikwidowany w latach 90, a nowy ma być wybudowany przy ulicy Długiej. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 16 stycznia

Maciej Maciejuk

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe