Radzyń Podlaski: Wypożyczą książki w minipałacach

  • 15.01.2018, 10:43 (aktualizacja 15.01.2018 13:03)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Radzyń Podlaski: Wypożyczą książki w minipałacach
Miejska Biblioteka Publiczna otrzymała 8 tys. zł grantu w konkursie Fundacji Banku Zachodniego WBK. Za te pieniądze na terenie miasta powstanie sześć budynków, imitujących pałac Potockich, w których będzie można wypożyczyć książki.

Projekt realizowany będzie przez MBP pod hasłem: "Tu mieszkam, tu czytam, tu zmieniam". – Mieszkańcy miasta i powiatu w ramach bookcrossingu będą mogli bezpłatnie wypożyczyć książki, wymienić, ale też zostawić egzemplarze ze swoich zbiorów. Podobna inicjatywa, odnosząca wielki sukces w krajach anglosaskich, znana jest jako "Little Free Library" – informuje Grażyna Kratiuk, dyrektor MBP w Radzyniu Podlaskim.

Biblioteka aplikowała do trzeciej edycji konkursu "Tu mieszkam, tu zmieniam" i otrzymała najwyższy z możliwych grantów – 8 tys. zł. Za te pieniądze powstać ma sześć drewnianych budynków, przypominających kształtem pałac Potockich. – Chcemy, by pojawiły się na terenie Radzynia w tygodniu bibliotek, czyli między 8 a 15 maja. – mówi dyrektor Kratiuk. 

Na razie MBP w Radzyniu ogłosiła konkurs na nazwę przyszłych minibibliotek. – Każdy może zgłosić swoją propozycję. Na naszej stronie internetowej jest specjalny formularz, który należy wypełnić i wysłać do biblioteki. Konkurs trwa do 1 lutego, a więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej biblioteki www.mbpradzyn.pl – dodaje Grażyna Kratiuk.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 3/2018

Joanna Danielewicz

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe