Terespolscy sportowcy świętowali z Polską Rodziną Olimpijską

  • 18.01.2018, 10:01 (aktualizacja 18.01.2018, 10:06)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Terespolscy sportowcy świętowali z Polską Rodziną Olimpijską
Przedstawiciele Klubu Olimpijczyka w Terespolu zgodnie z wieloletnią tradycją uczestniczyli w Noworocznym Spotkaniu Polskiej Rodziny Olimpijskiej. Gośćmi honorowymi spotkania, które miało miejsce 8 stycznia w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie, byli prezydent RP Andrzej Duda i jego żona Agata Kornhauser-Duda.

W spotkaniu wzięli udział mistrzowie i medaliści olimpijscy kilku pokoleń, ich trenerzy, działacze sportowi, przedstawiciele świata polityki, kultury, nauki, medycyny i biznesu. Wśród gości obecni byli również przedstawiciele Klubu Olimpijczyka z Terespola: Krystyna Pucer i Anna Pietrusik.  

Okolicznościowe przemówienia wygłosili: prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz prezydent RP Andrzej Duda. – Wszyscy miniony rok ocenili jako pomyślny dla polskiego sportu. W jego trakcie nasi reprezentanci wielokrotnie stawali na podium mistrzostw świata i Europy, zawodów Pucharu Świata i wielu innych prestiżowych imprez. Wyrazili jednocześnie nadzieję, że jeszcze bardziej udany będzie rok bieżący, w którym polskich sportowców czekają m.in. XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang czy finały piłkarskich mistrzostw świata w Rosji – podkreśla Krystyna Pucer, przewodnicząca Klubu Olimpijczyka w Terespolu.

Polski Komitet Olimpijski wręczył okolicznościowe statuetki za wspieranie jego działalności w roku 2017, podziękował swoim sponsorom i partnerom. Prezesi 13 polskich związków sportowych, których zawodnicy zanotowali w 2017 roku największe sukcesy, odebrali przyznane im przez PKOl okolicznościowe statuetki. 

Życzenia sukcesów na południowokoreańskich obiektach sportowych złożył polskim sportowcom ambasador tego kraju w Polsce Choi Sung Joo. Przekazał olimpijskie maskotki parze prezydenckiej, a prezes PKOl – specjalnie przygotowany plakat z hasłem "Jesteśmy jedną drużyną". Uroczystość uświetnił międzynarodowy kwartet smyczkowy, który wykonał kilka koreańskich melodii. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 3/2018

Sylwia Bujak

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe