Granica : Podróże z trefnym towarem

  • 18.01.2018, 11:30 (aktualizacja 10.02.2018, 19:30)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Granica : Podróże z trefnym towarem
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili na polsko-białoruskim drogowym przejściu granicznym w Terespolu nielegalnie wwożone papierosy oraz środki ochrony roślin. Wobec trzech podejrzanych wszczęto postępowania karne skarbowe.

15 stycznia celnicy skierowali do szczegółowej kontroli autokar iveco na białoruskich numerach rejestracyjnych. W trakcie przeszukania pojazdu wykryli w walizce podróżnego 1484 paczki papierosów bez znaków polskiej akcyzy o wartość rynkowej ponad 19,3 tys. zł. Do własności nielegalnego towaru przyznał się 46-letni obywatel Rosji. Wobec podejrzanego zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe.

Z kolei 13 stycznia funkcjonariusze z Terespola wytypowali do kontroli osobowe audi również na białoruskich numerach rejestracyjnych. W trakcie rewizji pojazdu okazało się, że został on specjalnie przystosowany do przemytu. Ze zbiornika na paliwo oraz tylnych drzwi auta funkcjonariusze wydobyli 790 paczek papierosów"Mińsk" i"NZ" bez znaków polskiej akcyzy. Wartość zatrzymanej kontrabandy wyniosła ponad 10,3 tys. zł.

Do próby przemytu przyznał się 25-letni obywatel Białorusi. Wobec podejrzanego wszczęto postępowanie karne skarbowe, a pojazd, którym kierował został zajęty do sprawy.

– Dwa dni wcześniej, na tym samym przejściu granicznym, funkcjonariusze celno-skarbowi udaremnili wwóz na obszar Unii Europejskiej 20 litrów środka ochrony roślin o nazwie"Avgust". Pojemniki z substancją chemiczną nie posiadały oznaczeń i etykiet informacyjnych. Nadmienić należy, że przewóz środków ochrony roślin wymaga uzyskania odpowiednich zezwoleń. – informuje Marzena Siemieniuk z Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

 

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe