Gmina Łomazy: Studenci z gminy ze stypendiami

  • 19.01.2018, 09:16 (aktualizacja 19.01.2018 09:21)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Gmina Łomazy: Studenci z gminy ze stypendiami
Pięcioro mieszkańców gminy Łomazy otrzymało stypendia pomostowe. Warunkiem ich przyznania były nie tylko dobre wyniki w nauce, ale i działalność społeczna.

Program "Stypendia pomostowe dla studentów I roku" skierowany jest do zdolnych maturzystów z małych miejscowości, którzy podejmują naukę na studiach dziennych. O stypendia mogą ubiegać się maturzyści, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce i spełniają jeden z warunków: pochodzą z rodziny byłego pracownika PGR lub są finalistami olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej, pochodzą z rodziny wielodzietnej, są wychowankami rodziny zastępczej lub państwowego domu dziecka, czy też mają rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej.

W gminie Łomazy stypendium w wysokości 5 tys. zł (wypłacane w 10-miesięcznych ratach po 500 zł) otrzymało do tej pory 15 studentów. W roku akademickim 2015/2016 były to cztery osoby, w 2016/2017 – sześć, a w 2017/2018 – pięć.

Głównym sponsorem wkładu własnego do stypendiów w roku akademickim 2017/2018 (po 450 zł dla studenta) był wójt Jerzy Czyżewski. W poprzednich edycjach sponsorami byli również Marian Serhej, przedsiębiorca z gminy Łomazy, oraz Przemysław Litwiniuk, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego. Ponadto część pieniędzy uzyskano z darowizn od osób niezwiązanych z organizacją i stypendystami. Realizatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości w Łodzi.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 23 stycznia

Justyna Dragan

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe