Kampania wrześniowa, czyli polowanie na marszałka?

  • 01.09.2016, 10:53 (aktualizacja 02.09.2016, 12:25)
  • Beata Malczuk
Kampania wrześniowa, czyli polowanie na marszałka?
Prokuratura Okręgowa w Lublinie sprawdza, czy urzędnicy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i ówczesny wicemarszałek Sławomir Sosnowski nie dopełnili obowiązków i narazili Skarb Państwa na straty w latach 2010-2013. Zawiadomienie w tej sprawie złożyło Centralne Biuro Antykorupcyjne.

W latach 2010-2013 wydawano decyzje uznające spółki za grupy producenckie. Dzięki temu mogły uzyskać wsparcie finansowe z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Z treści zawiadomienia CBA wynika, że wydanie kilku decyzji nastąpiło z rażącym naruszeniem prawa, bo podmioty ubiegające się o status grupy producentów nie spełniały warunków określonych w obowiązujących przepisach prawa polskiego oraz Unii Europejskiej.

Decyzje administracyjne wydawali wówczas dyrektor jednego z departamentów Urzędu Marszałkowskiego oraz ówczesny wicemarszałek województwa Sławomir Sosnowski, obecny marszałek. Pomoc udzielona tym podmiotom przekroczyła 22 mln złotych. Na razie Prokuratura Okręgowa przeprowadza tzw. czynności sprawdzające, na które ma miesiąc, po czym zdecyduje o wszczęciu postępowania bądź o odmowie wszczęcia.

Marszałek Sławomir Sosnowski nie ma sobie nic do zarzucenia i uważa, że służby zachowały się nieprofesjonalnie.

Obszerny artykuł na ten temat, w tym oświadczenie marszałka, w najbliższym "Słowie" z wtorku 6 września.

Beata Malczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe