Międzynarodowy Festiwal Kolęd w Terespolu

  • 22.01.2018, 10:11 (aktualizacja 10.02.2018, 19:29)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Międzynarodowy Festiwal Kolęd w Terespolu
W najbliższy weekend na terespolskiej scenie zaprezentuje się łącznie dwadzieścia siedem grup wokalnych z Polski, Białorusi, Ukrainy i Rosji. Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich, organizowany w Terespolu od wielu lat, to najważniejsze w tej części Europy wydarzenie kulturalno-religijne.

Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu 27 i 28 stycznia. To już 23. odsłona wydarzenia, które gromadzi chóry, zespoły kolędnicze i zespoły folklorystyczne z Polski, Białorusi, Ukrainy oraz Rosji. Przywożą one ze sobą często zapomniane i nikomu nieznane kolędy, śpiewane dawniej w ich miejscowościach. W ten sposób festiwal przyczynia się do przypomnienia kart tradycji kulturowej naszego regionu. Ideą festiwalu jest też jednoczenie zróżnicowanej publiczności, ponieważ prezentowana jest na nim tradycja zarówno katolicka, jak i prawosławna.

Festiwal nie ma formuły konkursu. Głównymi założeniami tej kulturalnej imprezy o zasięgu międzynarodowym są: kultywowanie i pielęgnacja tradycji bożonarodzeniowych, prezentacja kolęd charakterystycznych dla tradycji wschodniosłowiańskich, ze szczególnym uwzględnieniem wielokulturowego i wielowyznaniowego Południowego Podlasia.

W ramach Festiwalu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Kacpra Wójciaka. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 23 stycznia

 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe