Radzyń Podlaski: Sery z mleka bez GMO

  • 23.01.2018, 08:35
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Radzyń Podlaski: Sery z mleka bez GMO
W tym roku Spomlek rozpoczął produkcję serów z mleka dostarczanego od producentów, którzy postanowili karmić swoje krowy niemodyfikowanymi genetycznie paszami.

Radzyńska Mleczarnia przygotowywała się do tego od roku. – Nasi doradcy rolniczy już od początku ubiegłego roku odwiedzali gospodarstwa i informowali o wytycznych do produkcji mleka od krów żywionych paszami NON GMO – informuje Agnieszka Kamela, dyrektor skupu surowca.

Producentom, którzy deklarowali przystąpienie do projektu mleczarnia deklarowała dopłaty 10 gr do litra mleka. – Wprowadzono je, aby pokryć w całości koszty związane z przestawieniem się na zakup pasz niemodyfikowanych genetycznie, które są nieco droższe – dodaje dyrektor Kamela.

Dla klientów kupujących produkty Spomleku najważniejsze jest to, że cena asortymentu wolnego od GMO nie zmieni się. 

Producenci, którzy zadeklarowali karmienie zwierząt paszą niemodyfikowaną genetycznie będą podlegać wewnętrznej kontroli mleczarni, która opracowała odpowiednie procedury nadzoru. – Wszystkie te działania mają na celu wyeliminowanie ryzyka zanieczyszczenia mleka i dostarczanie klientom produktu najwyższej jakości. – zapewnia Aneta Mostowiec.

Produkowanie jedzenia wolnego od GMO, to również wpisywanie się w trend rynków europejskich producentów. – Szczególnie na Zachodzie widać wyraźny trend odejścia od produktów modyfikowanych genetycznie. Jedna z wielkich sieci handlowych, która działa również w Polsce, w Niemczech i Austrii wprowadziła w swoich sklepach całą gamę produktów wolnych od GMO. – mówi Edward Bajko, prezes zarządu SM Spomlek.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 4/2018

Joanna Danielewicz

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe