Biała Podlaska: Wreszcie wyburzyli ruderę. Będzie parking

  • 30.01.2018, 08:15
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Wreszcie wyburzyli ruderę. Będzie parking
Rozpoczęły się prace nad budową parkingu przy ulicy Piłsudskiego, naprzeciwko Urzędu Miasta. Planuje się, że do sierpnia powstanie tam 60 miejsc parkingowych. Ale żeby zostawić auto na dłużej, trzeba będzie zapłacić.

Budową przedłużenia odcinka ulicy Pocztowej wraz z parkingiem zajmie się konsorcjum firm Tre-Drom i Budomex. – Na początku są to prace naziemne, a więc wszelkie wyburzenia, usunięcie starych elementów. I to zaplanowane jest na zimę. Potem rozpocznie się utwardzanie terenu i zasypanie budowy, utworzenie drogi i parkingu. Wyburzony mur zostanie odbudowany, tak umówiliśmy się z konserwatorem – zapowiada Stefaniuk. 

Parking, który zgodnie z ustaleniami z wykonawcą ma powstać do sierpnia, zostanie wyposażony w szlabany. – Będzie możliwość czasowego zostawiania pojazdów, tak żeby załatwić sprawy w urzędzie. Mam nadzieję, że będzie to ucywilizowane miejsce i że nie będziemy się go wstydzić – podkreśla Stefaniuk.

Budowa parkingu ma także przeciwników. – Nie jestem orędownikiem powstania parkingu w tym miejscu, bo niedaleko, na ulicy Bieńkowskiego, jest duży parking. To nie jest wielki problem zostawić auto i przejść te sto metrów – uważa konserwator zabytków Jan Maraśkiewicz. I dodaje, że parking przy ul. Piłsudskiego nie poprawi estetyki miasta, a wręcz ją pogorszy. 

Na parkingu ma powstać 60 miejsc postojowych. Na brak miejsc w centrum miasta mieszkańcy narzekają od dawna. Wielu, mimo zakazu, parkowało na placu Rubina, wjeżdżając od strony ul. Narutowicza. Ale w grudniu został otwarty tam parking z wjazdem od ulicy Reformackiej. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 5/2018

Justyna Dragan

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jacek56
Jacek56 27.02.2018, 14:30
I bardzo dobrze, budynek jedynie zaśmiecał krajobraz i przestrzeń miejską, szpecił publiczne tereny, a parking będzie przynajmniej pożyteczny i korzystny dla mieszkańców. Radziłbym, żeby spróbowano zrobić z tego coś lepszego na kształt chociażby http://lotniskomodlin.org/
z Białej
z Białej 01.02.2018, 12:21
".. parking przy ul. Piłsudskiego nie poprawi estetyki miasta, a wręcz ją pogorszy" Czy dlatego, że odsłoni zasłonięte? bo nie każe patrzeć pod nogi na błoto i pozwoli rozejrzeć się wkoło?
z Białej
z Białej 01.02.2018, 12:16
Panie Maraśkiewicz, problem nie w przejściu stu metrów lecz z notorycznym brakiem miejsca na wspomnianym parkingu przy ul. Bieńkowskiego.

Pozostałe