Terespol: Wystartowała ósma Bialska Liga Szachowa

  • 30.01.2018, 08:10 (aktualizacja 10.02.2018, 19:31)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Terespol: Wystartowała ósma Bialska Liga Szachowa
Za nami pierwszy turniej ósmej Bialskiej Ligi Szachowej. Inauguracja odbyła się w zagłębiu miłośników królewskiej gry, czyli w Terespolu. Z roku na rok daje się zauważyć coraz większą popularność rozgrywek, a szachowa rodzina rozrasta się już poza powiat bialski.

Pierwszy z cyklu sześciu turniejów odbył się 13 stycznia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu. W zawodach uczestniczyło 83 zawodników z Terespola, Międzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Sarnak, Radzynia Podlaskiego, Kąkolewnicy, Łomaz, Miś, Sławatycz, Rogoźnicy, Grabanowa i Sielczyka. W grupie znalazło się 17 zawodników z terespolskiej szkoły. Po raz pierwszy do rozgrywek dołączyli zawodnicy z Radzynia Podlaskiego pod opieką Adama Pękały.

W zawodach uczestniczyli uczniowie ze szkół średnich, gimnazjów, podstawowych, a nawet z przedszkoli. Najmłodsi to Joanna Wedziuk, Dominik Malaśkiewicz oraz Mihail Smerachanski.

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, z tempem 15 minut na rozegranie partii przez zawodnika. Najlepszym graczem został Marek Prokopiuk z gimnazjum w Terespolu.

Ósma liga, podobnie jak poprzednie, zostanie przeprowadzona w cyklu sześciu turniejów rozegranych w Terespolu, Konstantynowie, Łomazach, Międzyrzecu Podlaskim, Rokitnie i Sarnakach. Następny planowany jest na 17 lutego w Łomazach.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 5/2018

 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe