Jak skutecznie sprzedawać przez stronę z ogłoszeniami lokalnymi?

 • 5.02.2018, 09:06
 • Grupa Tipmedia
Jak skutecznie sprzedawać przez stronę z ogłoszeniami lokalnymi?
Rzeczy, które zajmują już tylko miejsce, nie są potrzebne albo przestały się podobać, najlepiej sprzedać. Niekiedy warto zostawić coś, co ma wartość sentymentalną, ale reszty można się pozbyć. Sprzedając przez internet niepotrzebne przedmioty, jeszcze się na tym zarobi. Warto jednak wiedzieć, jak skutecznie sprzedawać w internecie. Jest kilka zasad, których trzeba się trzymać.

Gdzie wystawić produkt na sprzedaż?

Sprzedawaną rzecz najlepiej zaprezentować tam, gdzie znajdą się ludzie, którzy mogą jej szukać. Kiedy ktoś czegoś szuka, zagląda na serwis z ogłoszeniami. W takim miejscu można znaleźć wartościowe i w dobrym stanie przedmioty za okazyjną kwotę. Możliwe jest także wypatrzenie prawdziwych perełek, czyli rzeczy, których już nie ma w sprzedaży albo są unikalne. Wystawiając ubrania, artykuły AGD, przedmioty ozdobne czy książki w takim miejscu, można liczyć na to, że oferta dotrze do zainteresowanych nimi osób. Warto korzystać z serwisów lokalnych. Jeśli mieszka się w stolicy albo w okolicach, ogłoszenia lokalne Warszawa to http://www.warszawalokalnie.pl to  dobry wybór. Potencjalni nabywcy mają więcej zaufania do sprzedawców, którzy mieszkają blisko nich. Można także nieraz uniknąć kosztów wysyłki.

Jak opisać produkt, by się sprzedał?

Istnieją zasady określające, w jaki sposób opisywać przedmioty wystawiane na sprzedaż w internecie. Chodzi o to, by inni użytkownicy serwisu z ogłoszeniami otrzymali rzetelne i wyczerpujące informacje o produkcie. Jest to korzystne także dla osoby sprzedającej, bo ma większą szansę na sprzedaż, a jej oferta zyskuje zaufanie. Ważne jest, by produkt był opisany:

 • dokładnie, wliczając w to także istotne drobiazgi,
 • prawdziwie,
 • z podaniem wymiarów,
 • w sposób zachęcający do zakupu,
 • z podaniem informacji, które mogą mieć wpływ na decyzję zakupową.

Warto drobiazgowo opisać sprzedawaną rzecz, bo nie wiadomo, co może mieć dla kogoś znaczenie. Dopisanie, że ubranie albo zasłony są połyskliwe, przyciągnie uwagę osób, które to cenią. Dobrze by było także, aby tę cechę było widać na zdjęciu. Informacje, które mogą mieć decydujący wpływ na to, czy ktoś coś kupi, to np. produkt nowy, stan jak nowy, lekkie ślady zużycia. Trzeba takie informacje zawrzeć w ogłoszeniu. Jakiś stopień uszkodzenia np. przy książce nie zmniejsza jej szansy na sprzedanie. Sprzedając ubrania, nie wystarczy napisać, że bluzka jest np. w rozmiarze S. Trzeba też podać jej długość i szerokość.

Zdjęcia przedmiotów do serwisu ogłoszeń lokalnych

Fotografie sprzedawanych przedmiotów to istotna część ogłoszenia. Dzięki nim potencjalny nabywca może zobaczyć to, co chce kupić. Kiedy korzysta się z serwisu prezentującego ogłoszenia Warszawa typu owi.pl i mieszka blisko, to można taką rzecz obejrzeć jeszcze przed zakupem. To dotyczy szczególnie rzeczy dużych i bardzo wartościowych. Taka możliwość to kolejny powód, by korzystać z lokalnych serwisów ogłoszeniowych. Zdjęcie jednak także i w takiej sytuacji jest niezbędne. Będzie podpowiedzią dla nabywcy, czy taka rzecz go interesuje.

Zdjęcia powinny być wykonane tak, by dokładnie było widać to, co jest sprzedawane. Najlepsze jest jasne i uporządkowane tło. Może je stanowić jasna ściana albo jasne płótno. Wazon na tle ściany będzie się prezentował lepiej, niż sfotografowany na tle regału i w otoczeniu innych przedmiotów. Najlepsze do robienia zdjęć jest oświetlenie naturalne. Nie przekłamuje ono kolorów i sprzedawane przedmioty lepiej w nim wyglądają. Każdą rzecz warto sfotografować z różnych stron.

Jaką ustalić cenę na sprzedawany przedmiot?

Cena powinna być:

 • nie za duża,
 • nie za mała,
 • adekwatna do wartości danej rzeczy,
 • zachęcająca do zakupu.

O ile dokładne opisanie przedmiotu i wykonanie mu dobrych zdjęć wydaje się łatwe do wykonania, to z ceną może być trudniej. Można ją ustalić na dowolnym poziomie. Jeśli będzie zbyt niska, to za mało się zarobi albo oferta nie wzbudzi zaufania. Jeśli będzie zbyt wysoka, to dana rzecz może nie znaleźć nabywcy. W serwisie z ogłoszenia lokalne Biała Podlaska http://bialapodlaskalokalnie.pl z reguły znajdą się inne oferty z podobnymi przedmiotami. Można spojrzeć, jakie ustalono w nich ceny.

Ceny podawane przez innych użytkowników to dobra wskazówka. Najważniejsza jest jednak wartość sprzedawanej rzeczy. Cena musi być do niej adekwatna. Jeśli uważa się, że to, co się sprzedaje, jest więcej warte niż ceny podawane przez konkurencję, to można podać wyższą cenę niż inni. Wspomnieć jednak trzeba o zaletach takiego produktu. Ludzie są skłonni zapłacić więcej, jeśli wiedzą, że za wyższą cenę otrzymują coś lepszego. Cena zachęcająca do zakupu to taka, która spełnia wszystkie poprzednie wymagania. Za niska niekoniecznie będzie zachętą, chyba że nieco zaniżona. Można też dodać, że suma, jaką się podało, jest do negocjacji.

Serwis ogłoszeń lokalnych  - satysfakcja z transakcji

Zamieszczając swoje ogłoszenie, warto postawić się na miejscu osób, które mogą być zainteresowane taką rzeczą. Wtedy nie zapomni się o żadnej ważnej informacji. Jeśli długo czeka się na nabywcę, warto zastanowić się nad ceną produktu. Być może została ona zawyżona. Jeśli jest adekwatna, to lepiej poczekać, niż obniżyć ją do poziomu, przy którym sprzedaż nie byłaby satysfakcjonująca. Kupiec na pewno się znajdzie. Bardzo ważne jest pamiętanie o rzetelności opisu. Wtedy satysfakcja z zawartej transakcji będzie i po stronie sprzedającego, i nabywcy. Osoba zadowolona z transakcji może kupić i inne rzeczy od tego samego sprzedawcy.

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:

Pozostałe