Parking przy lotnisku- co warto wiedzieć pozostawiając tam auto?

  • 6.02.2018, 10:31 (aktualizacja 06.02.2018 10:34)
  • Artykuł partnera
Parking przy lotnisku- co warto wiedzieć pozostawiając tam auto?

Decydując się na pozostawienie pojazdu na parkingu zlokalizowanym przy lotnisku warto wcześniej sprawdzić kilka kwestii, a mianowicie ile będzie kosztował, jak wygląda procedura przyjęcia pojazdu, czy trzeba wcześniej rezerwować miejsce itp. Można powiedzieć, że w tej kwestii każdy szczegół ma znacznie, wiedząc co będzie się działo z pojazdem będzie można spokojnie wsiąść na pokład samolotu.

Rezerwacja miejsca parkingowego-czy jest konieczna?

Rezerwacja miejsca parkingowego nie jest przymusem, lecz takie działanie jest wskazane, gdyż większość parkingów zlokalizowanych przy lotnisku ma ograniczoną ilość miejsc, więc przy dużym natężeniu ruchu może okazać się, że nie będzie możliwości pozostawienia auta w takim miejscu, a co za tym idzie trzeba będzie albo szukać innego postoju, albo dotrzeć na miejsce taksówką. Chcąc dokonać rezerwacji nie trzeba osobiście fatygować się, wystarczy zadzwonić bądź wysłać formularz i gotowe. Miejsce na pewno będzie czekało. Należy jednak pamiętać, że zarówno przy rezerwacji online, jak i telefonicznej koniecznością będzie podanie daty przyjazdu, a także podanie dokładnej ilości osób, które mają być przewiezione z parkingu na terminal.

Opłata za parking- ile wynosi i jak ją uiścić?

Niestety pozostawienie samochodu na parkingu przy lotnisku jest odpłatne. Cena będzie zależała od ilości dni, jakie auto pozostanie na nim. Oczywiście można wcześniej sprawdzić ile przyjdzie zapłacić za taką usługę, wystarczy wejść na stronę odlotowyparking.pl i pozyskać potrzebne informacje. Można również zadzwonić i dopytać. Nie będą to jednak duże koszty, a świadomość, że auto będzie strzeżone przez cała dobę na pewno pozwoli spokojnie wsiąść do samolotu. Za większość parkingów przy lotnisku należy zapłacić gotówką, w dniu pozostawienia auta, choć w zależności od miejsca karty płatnicze również są respektowane.

Dlaczego warto zapłacić za parking?

Można powiedzieć, że zostawiając auto na parkingu przy lotnisku można zyskać święty spokój gdyż nad bezpieczeństwem pojazdu czuwa ochrona. Zaletami przemawiającymi za wynajęciem miejsca na parkingu są też:

  •   możliwość pozostawienia auta na utwardzonym terenie,
  •   całodobowy monitoring z nagrywaniem,
  •   profesjonalna obsługa.

Parkingi przy lotnisku są ogrodzone i dodatkowo posiadają ubezpieczenie, więc nie należy obawiać się, że po powrocie nie będzie samochodu bądź zostanie uszkodzony.

Powrót z podróży- jak dotrzeć do auta?

Osoby, które wracają z podróży nie muszą się martwić jak dotrzeć do samochodu. Po odebraniu bagażu należy tylko zadzwonić a zostanie podstawiony komfortowy bus, który dowiezie na parking. Taka usługa zazwyczaj wliczana jest już w opłatę parkingową. Tak samo wygląda sytuacja z dotarciem do lotniska.

Potwierdzenie uiszczenia opłaty parkingowej

Osoby wybierające się w podróż służbową często muszą się rozliczyć z kosztów, jakie niesie za sobą. Zostawiając auto na parkingu można bez problemu otrzymać fakturę, trzeba jedynie zgłosić taki fakt.

Artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe