Biała Podlaska: Ograniczenia odwiedzin z powodu grypy

  • 7.02.2018, 08:30
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Ograniczenia odwiedzin z powodu grypy
Grypa nie odpuszcza. W przychodniach wciąż jest ciasno, a kolejki, choć nieco krótsze, wciąż pokazują, że fala zachorowań jeszcze nie jest za nami. Z powodu szalejących wirusów w bialskim szpitalu ograniczono wizyty na niektórych oddziałach.

Dwa tygodnie temu w oparciu o dane Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej pisaliśmy, że tylko w styczniu na grypę i infekcje grypopodobne w powiecie bialskim zachorowało 720 osób, czyli prawie trzy razy tyle pacjentów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Przychodnie pękały w szwach, a zapisanie się na wizytę wymagało niejednokrotnie pojawienia się tam wczesnym rankiem i ustawienia się w kolejce. Zostawał jeszcze kontakt telefoniczny. – Ale jak się dodzwonić, skoro od samego rana jest zajęte? – pyta bialczanka, która po dwóch tygodniach leczenia, w tym tydzień antybiotykiem, dopiero teraz odczuwa lekką poprawę. Uważa, że to straszny wirus, odporny na leki.

Również w bialskim szpitalu dało się odczuć zwiększoną liczbę chorych zgłaszających się z przeróżnymi infekcjami. – Od początku roku mamy do czynienia ze wzmożoną ilością infekcji i zachorowalnością, również na grypę. Bardzo duża liczba pacjentów docierała do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Lekarskiej Opieki Nocnej i Świątecznej i do oddziałów o charakterze zachowawczym. Szpital pracował na bardzo wysokich obrotach – wspomina Dariusz Oleński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. 

Okazuje się, że w związku z dużą ilością zachorowań na grypę w naszym regionie, zdecydowano się na ograniczenia odwiedzin na niektórych oddziałach. 

Oddziałem, na którym ruch w związku z szalejącą grypą był szczególnie duży, jest oddział dziecięcy. – Lekarze pediatrzy mają bardzo dużo pracy. W najtrudniejszych dniach w styczniu hospitalizowano tam blisko czterdzieścioro dzieci, kiedy optymalnie oddział ma 35 łóżek – mówi szef szpitala.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 6/2018

Justyna Dragan

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe