Powiat Radzyński: Zainwestują 18 milionów złotych

  • 8.02.2018, 09:54 (aktualizacja 08.02.2018 09:58)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Powiat Radzyński: Zainwestują 18 milionów złotych
Trzy przedsięwzięcia drogowe, rozbudowa warsztatów szkolnych i termomodernizacja budynków użyteczności publicznej – to część inwestycji, które na ten rok przewidziały władze powiatu. Na tegoroczne plany zarezerwowano 28 procent budżetu.

Realizacja tegorocznego budżetu nie będzie łatwa. Zapowiedział to już w momencie jego zatwierdzania przez radę starosta radzyński. – Mamy do zrealizowania inwestycje na 18,5 mln  zł. Oczywiście to kwota założona. Liczymy się z tym, że te wydatki mogą być większe – mówi Lucjan Kotwica.

W tym roku zaplanowano prace na drogach Borki-Wola Chomejowa, gdzie tylko w tym roku powiat wyda ponad 2 mln zł. Inwestycja podzielona jest na etapy i współfinansowana z funduszy unijnych oraz samorządu gminnego. Na ponad trzymilionową inwestycję na odcinku Borki-Ulan powiat przeznaczył 904 tys. zł. Dołożą się gminy, a część pieniędzy pochodzić będzie z budżetu państwa. Natomiast na inwestycję na odcinku Zarzec Ulański-Sobole powiat z gminą złożą się po 700 tys. zł.

W realizacji jest też projekt e-geodezja. W tym roku starostwo wyda na to przedsięwzięcie 360 tys. zł. Natomiast na inwestycje związaną z rozbudową warsztatów szkolnych w ZSP powiat przeznacza w tym roku 2,3 mln zł, a z UE otrzyma niecałe 2 mln zł. 

W planach na ten rok jest również modernizacja budynków użyteczności publicznej. W tegorocznym budżecie planowane wydatki wynoszą 66,7 mln zł, a dochody 62,5 mln zł.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 6/2018

Joanna Danielewicz

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe