Janów Podlaski: Pracownia komputerowa jak z obrazka

  • 8.02.2018, 10:03 (aktualizacja 08.02.2018 10:07)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Janów Podlaski: Pracownia komputerowa jak z obrazka
24 stanowiska komputerowe oraz tablicę interaktywną otrzymała pracownia w Szkole Podstawowej im. Czesława Tańskiego w Janowie Podlaskim. Podczas oficjalnego otwarcia 25 stycznia zaprezentowano dzieciom drukarkę 3D i sterowane smartfonem roboty.

Uczniowie szkoły są zachwyceni nowym sprzętem, tym bardziej że do tej pory w pracowni stały komputery... Macintosh. To archaiczny sprzęt, który praktycznie nie nadaje się dziś do użytku. – Mamy teraz sprzęt z najwyższej półki, z długą gwarancją. 24 komputery stacjonarne z kompletnym systemem operacyjnym, wyposażone w programy windows, office, edytory tekstowe. Jest też oddzielne stanowisko komputerowe dla nauczyciela – cieszył się dyrektor janowskiego Zespołu Placówek Oświatowych Arkadiusz Podskok. – Poza tym w pracowni, jak też w klasie dla dzieci 1-3 edukacji wczesnoszkolnej, zamontowane zostały dwie tablice interaktywne, zakupione dzięki wsparciu, na wniosek Urzędu Gminy, w wysokości 14 tys. zł z rządowego programu Aktywna Tablica.

Na uczniów szkoły czekało tego dnia wiele atrakcji. Bialska firma JB Multimedia przywiozła do Janowa roboty sterowane za pomocą specjalnej aplikacji w zwykłym smartfonie oraz drukarkę 3D, by pokazać dzieciom, jak taki sprzęt działa. 

W ZSO trwa budowa przedszkola samorządowego na osiem oddziałów. – Właśnie zostały położone tynki, będzie robione ogrzewanie podłogowe, następnie wylewki i prace wykończeniowe, czyli układanie płytek, paneli, jak i wyposażenie wnętrza – informuje dyrektor ZSO. – Chcemy, żeby były tam nowinki techniczne, typu monitory interaktywne, podłogi interaktywne, otwieranie drzwi za pomocą kart magnetycznych. Jesteśmy przekonani, że do września oddamy budynek do użytku.

Ponadto gmina ogłasza przetarg na termomodernizację budynków oświatowych. Będzie ona obejmowała wymianę całej stolarki okiennej, ocieplenie budynku z zewnątrz, wykonanie nowej elewacji, modernizację ogrzewania w środku oraz montaż instalacji fotowoltaicznej na dachach Szkoły Podstawowej i hali sportowej. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 6/2018

Jacek Korwin

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe