Gmina Podedwórze: Biblioteka wyróżniona medalem podczas kolędowania

  • 9.02.2018, 09:09 (aktualizacja 09.02.2018 09:13)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Gmina Podedwórze: Biblioteka wyróżniona medalem podczas kolędowania
Z rąk dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie przedstawiciele Gminnej Biblioteki Publicznej w Podedwórzu odebrali medal wybity z okazji 110-lecia placówki. Wręczenie uświetniło wspólne gminne kolędowanie zorganizowane pod koniec stycznia.

W świetlicy wiejskiej w Podedwórzu spotkali się mieszkańcy gminy, by wspólnie spędzić czas jeszcze w świątecznej atmosferze. Wspólne kolędowanie wsparły zespoły: Rumenok z Hołowna, Marcin Kołodziej z Podedwórza, Wiktoria i Hubert Zielonka z Mostów, chór Gaudium pod dyrekcją Katarzyny Kowalczuk i Ewy Borsy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Parczewie, zespół ludowy Wrzeciono pod kierownictwem Jolanty Burzec z Podedwórza i młodzieżowy chór z parafii prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach pod dyrekcją Marii Demczuk.

Wyjątkowym uświetnieniem przedsięwzięcia było uhonorowanie GBP w Podedwórzu medalem wręczonym przez Tadeusza Sławeckiego, dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Wspólne kolędowanie zakończyło się biesiadą, a goście, którzy wystąpili przed mieszkańcami gminy, otrzymali pamiątkowe obrazy na drewnie. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 6/2018

Joanna Danielewicz

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe