Biała Podlaska: Z BCK do PGE, czyli awans Orzełowskiego

  • 9.02.2018, 09:28 (aktualizacja 09.02.2018 09:34)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Z BCK do PGE, czyli awans Orzełowskiego
Znamy nowe miejsce pracy odchodzącego dyrektora Bialskiego Centrum Kultury. Od 1 lutego zatrudniony został w PGE Energia Ciepła SA. Jego obowiązki w bialskiej kulturze do końca lipca będzie pełnił dotychczasowy zastępca Zbigniew Kapela.

O swoich planach dyrektor milczał opuszczając Białą Podlaską pod koniec stycznia. Poinformował dziennikarzy, że o swoim nowym zajęciu powie już w imieniu nowej instytucji. Słowa dotrzymał. 8 lutego przekazał, że będzie pracował jako dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w PGE Energia Ciepła SA.

Orzełowski zrezygnował ze stanowiska po półtora roku pracy. Jak podsumowuje ten czas? – Starałem się podnieść jakość wydarzeń, zmotywować do cięższej pracy. Instytucja kultury ma za zadanie organizowanie wydarzeń, ma charakter misyjny. Staraliśmy się dostarczyć mieszkańcom jak najwięcej ciekawych wydarzeń, w tym bezpłatnych – mówił Orzełowski podczas konferencji podsumowującej swoją działalność.

Nawiązał też do spraw kadrowych. – Nikogo nie zwolniłem, poza jednym przypadkiem. Doszło do tego z przyczyn pracowniczo-etycznych. Dwie osoby same zrezygnowały, zmieniały pracę i jednej osobie nie przedłużyłem umowy. Próbowałem dołączyć do zespołu trochę młodej krwi. Dla mnie ważne jest to, żeby pracownicy czuli się dobrze, żeby mieli cel, motywację i odpowiednią gratyfikację finansową. – zauważa.

Pochodzący z Siedlec były już dyrektor BCK ma na swoim koncie prace m.in. jako dyrektor teatru, szef biura prezydenta Siedlec oraz delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach. Zasiada też w Radzie Miasta Siedlce, a nieoficjalnie mówi się, że będzie kandydował na prezydenta Siedlec.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 13 lutego

Justyna Dragan

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe