Gminy Platerów, Sarnaki: Work Truck szansą dla młodych szukających pracy

  • 10.02.2018, 08:05
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Gminy Platerów, Sarnaki: Work Truck szansą dla młodych szukających pracy
Rusza właśnie inicjatywa Work Truck, której celem jest włączenie młodych ludzi do uczestnictwa w rynku pracy. ​Pomysł narodził się lokalnie, z myślą o mieszkańcach małych miast i wsi, z różnych względów pozostających bez pracy a pragnących zatrudnienia. Work Truck adresowany jest do mieszkańców gmin Drohiczyn, Platerów, Sarnaki i Siemiatycze, którzy nie przekroczyli 30. roku życia.

Jak informuje Justyna Paluch, liderka Work Truck`owego zespołu, prywatnie współprowadząca rodzinne gospodarstwo sadownicze zajmujące się tłoczeniem soków w Klimczycach w gminie Sarnaki, innowacja społeczna, o której mowa, jest realizowana w ramach projektu TransferHUB.

Pani Justyna przekonuje, że mimo bogatego doświadczenia zawodowego w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi, wciąż napotyka na trudności w znalezieniu odpowiednich pracowników. –Pomimo wykształcenia i doświadczenia w zarządzaniu zasobami ludzkimi, przez długi czas miałam trudności w zrekrutowaniu pracowników do swojego zespołu. Jestem w kontakcie z lokalnymi przedsiębiorcami i wiem, że oni także borykają się z tym problemem. Zależy mi więc na usprawnianiu funkcjonowania środowiska, w jakim żyję. Angażuję się w projekty mające zaktywizować społeczność lokalną. Chcę się zająć wdrożeniem projektowanej innowacji, bo dostrzegam problem, znam perspektywę pracodawcy, ale też i młodego człowieka, któremu trudno odnaleźć się na lokalnym rynku pracy. – tłumaczy Paluch.

Do projektu Work Truck zaprasza się osoby w wieku 18-29 lat. Uczestnicy projektu wezmą udział w czterech bezpłatnych warsztatach, w ramach których dowiedzą się, gdzie jest praca i jak ją zdobyć, przygotują własny plan działania, wzmocnią swoją motywację i poznają lokalnych pracodawców – przedsiębiorców i instytucje – poszukujących pracowników.

W najbliższych tygodniach Work Truck przemierzy teren czterech wybranych gmin: Drohiczyn, Siemiatycze, Platerów i Sarnaki, docierając do najbardziej oddalonych miejscowości. 

Zgłoszenia do projektu przyjmowane są na stronie www.worktruck.pl w zakładce "Zgłoś się". Liczba miejsc ograniczona.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 13 lutego

Joanna Gąska

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe