10 RAD DLA POCZĄTKUJĄCYCH NA SIŁOWNI

  • 9.02.2018, 15:48 (aktualizacja 15.02.2018 11:44)
  • Grupa Tipmedia
10 RAD DLA POCZĄTKUJĄCYCH NA SIŁOWNI
Dużo ludzi decydujących się ćwiczyć na siłowni uważa, że już samym "chodzeniem" można osiągnąć efekty. W praktyce jednak tak się nie dzieje. Jedni decydują się ćwiczyć ze względów zdrowotnych, drudzy aby poprawić swoją urodę, a jeszcze inni aby zrzucić zbędne kilogramy. Każdy ma inne powody, ale cele zazwyczaj są podobne. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, albo obawiasz się, że inni będą kwestionować Twoje wybory. Może nie wiesz co ze sobą począć? W co się zaopatrzyć?

OTO 10 RAD DLA POCZĄTKUJĄCYCH NA SIŁOWNI

PLAN TRENINGOWY.

Ułóż plan działania, który pomoże Ci równomiernie rozwinąć partie mięśniowe.

Powinien on zawierać ile razy w tygodniu trenować, jakie ćwiczenia dobierać, ile wykonywać serii i powtórzeń. Plan taki powinno stosować się od 6 do 8 tygodni, później zalecana jest zmiana, gdyż nasze mięśnie przyzwyczajają się do danego treningu i konkretnych ruchów.

DZIENNIK TRENINGOWY

Prowadzenie takiego dziennika pomoże Ci kontrolować Twoje treningi, jak i wyniki.

Zmotywuje Cie do dalszego działania, wyeliminuje błędy, pomoże Ci wyrobić pewne nawyki, będziesz kontrolował swoje postępy.

ĆWICZENIA

Najlepszą formę i technikę można zdobyć nie na maszynach, ale treningiem na wolnych ciężarach. Najlepsze są ćwiczenia wielostawowe, które angażują także mięśnie głębokie To one odpowiadają za równowagę i stabilizację ruchu. Najlepszymi ćwiczeniami wielostawowymi są:

- wyciskanie sztangi stojąc

- pompki na poręczach

- przysiady ze sztangą

- sztangi w leżeniu

- wiosłowanie.

NAJWAŻNIEJSZYM JEST, ABY CIĘŻAR BYŁ ODPOWIEDNIO DOBRANY.

Nie warto też kompletnie skreślać maszyn, można je potraktować jako konkretniejszą rozgrzewkę. Są bardzo proste w użyciu,szybko można nauczyć się ich obsługi. Nie wymagają asekuracji przez co są bezpieczną opcją dla osób zaczynających swoją przygodę na siłowni, jak i osób starszych.

ODPOCZYNEK

Trzeba dać sobie czas na odbudowę. Planowany odpoczynek ma na celu dać ukojenie naszemu układowi krwionośnemu, przy jednoczesnym zachowaniu adaptacji.

Regeneruje nasze mięśnie. Trening stymuluje naszą tkankę mięśniową, ale sama jej budowa odbywa się w trakcie odpoczynku.

SYLWETKA

Ważne jest żeby nie przesadzać w modelowaniu sylwetki, ćwiczenia powinny poprawiać naszą zdolność fizyczną, ale także samodyscyplinę. Ważne jest żeby we wszystkim zachować umiar. Niektórzy z nas są bardzo zmotywowani i za bardzo krytyczni wobec siebie, więc dążą do innych wzorców. Każdy powinien osiągnąć swój cel.

MIT

Nie wierz w mity, często mają one niewiele wspólnego z prawdą, a bzdury na temat treningów potrafią nieźle zniechęcić do pracy. U niektórych nie da się zwalczyć mitów są za mocno zakorzenione. Nie warto słuchać rad bardziej "doświadczonych" kolegów są to tylko przekazywane stereotypy, które maja niewiele wspólnego z prawdą.

DIETA

Efekty przynosi także dieta. Niezwykle ważne jest, aby dostarczyć swojemu organizmowi niezbędnych węglowodanów, tłuszczy i białek, które są tylko podstawową bazą. Ćwicząc człowiek dowiaduje się jakie ma zapotrzebowanie energetyczne i skąd je pozyskiwać. Trening trzeba dobrać z odpowiednią dietą. Warto zastanowić się też co jeść przed i po treningu. Przed treningiem należy spożywać posiłki, w których przeważają produkty o niskim indeksie glikemicznym, zaś po treningu sięgać po węglowodany proste, które szybko pomogą odbudować zapasy glikogenu mięśniowego Warto abyś wiedział jak wybrać kreatynę https://skuteczne-suplementy.com.pl/jaka-jest-najlepsza-kreatyna/ i białko https://skuteczne-suplementy.com.pl/najlepsze-bialko/.

SUPLEMENTY

Suplementy są tylko chwytem reklamowym nie "uzdrowią" i nie wyrzeźbią za nas ciała. Głównie można je podzielić na dwa rodzaje. Jeden typ to taki, który wspomoże nasze ciało i pomoże w regeneracji, a drugi co prawda nie zaszkodzi, ale też nie da żadnych rezultatów. Dlatego jeśli zdecydujesz się korzystać z suplementów, postaw w tej sprawie na fachowca, który pomoże Ci dobrać je tylko i wyłącznie pod Twoją osobę (jak wybrać spalacz tłuszczu - https://skuteczne-suplementy.com.pl/najlepsze-spalacze-tluszczu/).

Nagroda.

Nagradzaj siebie, za każda możliwą zmianę. Sukces, to suma małych kroczków, które poczyniłeś. Bądź z siebie dumny, nawet jeśli udało Ci się dobrze wykonać podstawowe ćwiczenie. Pamiętaj, że droga do Twojego celu może być bardzo prosta, ale też i kręta i z mnóstwem niepowodzeń, dlatego tak ważne jest żebyś wierzył w siebie i nagradzał swoje postępy.

ZACHOWANIE

Jest wiele zasad, które będą miały wpływ na Twoje treningi, warto zaznajomić się też z tym co wypada, a czego nie warto robić na siłowni.

Nie maluj się, w trakcie wysiłku siłowego nie będzie to dobrze wyglądać.

Nie rozmawiaj niepotrzebnie, nie tylko skrócisz w ten sposób czas swoich ćwiczeń, ale także możesz przeszkodzić innym uczestnikom.

Nie zajmuj maszyn na przykład ręcznikiem, gdy nie są ci potrzebne. Jest to bardzo niegrzeczne względem innych.

Pamiętaj o dobrej atmosferze. Wchodząc na siłownie warto się przywitać, nawet z nieznajomymi osobami, gdyż jest to bardzo korzystnie widziane w środowisku. Nie każdy ma czas, ani ochotę na podziwianie innych, więc nie wykonuj ćwiczeń pod "publikę".

Odnoś sprzęt zawsze na miejsce.

Warto zadbać też o higienę i myć sprzęty na przykład mate, hantle, czy uchwyty na rowerze i bieżni.Osoba korzystająca z przepoconego sprzętu po Tobie może być bardzo zniesmaczona.

Twoje ciało jest Twoją świątynią. Wszystko co robisz rób dla siebie. Nie poddawaj się, bądź dumy ze Swoich osiągnięć. Nagradzaj swoje wyniki. Ćwiczenia na siłowni są ciężką pracą fizyczną, jak i samokontrolą nad swoim zachowaniem i charakterem.

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:

Pozostałe