Biała Podlaska: Coraz mniej drzew w mieście

  • 12.02.2018, 09:56 (aktualizacja 12.02.2018 10:01)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Coraz mniej drzew w mieście
Trwa wycinka kolejnych drzew na terenie miasta, o czym w ubiegłym tygodniu informowali nas zaniepokojeni mieszkańcy. Okazuje się, że to w związku z planowaną budową ścieżek rowerowych, a miasto ma w planach nie tylko wycinkę, ale też kolejne nasadzenia.

We wtorek 6 lutego zaniepokojona mieszkanka miasta poinformowała redakcję, że trwa wycinka drzew przy alei Tysiąclecia, wzdłuż miejskiego targowiska. – Dlaczego w mieście wciąż pozbywamy się zieleni? Te drzewa rosły tu od lat, co z nimi nie tak? – usłyszeliśmy od starszej kobiety mieszkającej w okolicy bazaru. Sprawdziliśmy ten sygnał. Około godziny 15 rzeczywiście usuwane były kolejne drzewa i sprzątane gałęzie. 

– Na wycinkę posiadamy pozwolenie od marszałka województwa i zgodnie z pozwoleniem musimy wykonać ją do końca lutego tego roku. W styczniu zostało ogłoszone zapytanie do wykonawców wycinki, najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka Zieleń – odpowiada rzecznik prezydenta miasta Radosław Plandowski. Zapytany o powody usuwania kolejnych drzew odpowiada, że jest to podyktowane przygotowaniami do budowy ścieżki rowerowej, przebudowy chodników oraz przebudowy zjazdów i powstania oświetlenia na odcinku od ul. Narutowicza wzdłuż al. Tysiąclecia, a następnie ul. Brzeską, obwodnicą przez most na Klukówce, aż do ul. ks. Brzóski. 

W ramach wspomnianej wycinki usuniętych zostanie 117 drzew, w tym 54 pod budowę ścieżki rowerowej w al. Tysiąclecia i ul. Brzeskiej. Pozostałe drzewa są w złym stanie zdrowotnym lub stanowią zagrożenie bezpieczeństwa mienia. Rzecznik uspokaja, że drzew w mieście przybędzie, bo planowane są nasadzenia. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 13 lutego

Justyna Dragan

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
DEK
DEK 13.02.2018, 20:40
Przecież wzdłuż Al.1000-lecia jest już ścieżka rowerowa
Xyz
Xyz 12.02.2018, 19:49
Przecież na alejach 1000 lecia jest już ścieżka rowerowa.
sasa
sasa 12.02.2018, 11:17
Najlepiej wszystko powycinać, wszedzie kostka, beton. A pózniej lament ze zalewa lekka burza albo ze nie ma czym oddychac

Pozostałe